Пам`яті Варфоломія Шевченка

9 червня 2017 року  у  Каневі вшосте зібралися гості, щоб вшанувати  пам’ять великого патріота, родича Тараса Шевченка  Варфоломія Григоровича Шевченка з нагоди 125-ї річниці  від дня  його смерті. Традиція пошанування пам’яті Варфоломія Шевченка, людини стараннями якої було збережено українську Святиню, зародилася у 2012 році під час проведення науково-практичної конференції, присвяченої 120-й річниці від дня його смерті.

Цього року заходи традиційно розпочалися Літургією в Успенському соборі, до якої долучилися родичі В.Г. Шевченка з Києва, працівники Шевченківського національного заповідника, Черкаського обласного краєзнавчого музею, музею Тараса Шевченка в селі Мошни.

Учасники урочистостей поклали квіти на могилу Кобзаря. Щирими українськими піснями гостей привітав заслужений діяч мистецтв України Володимир Горбатюк.

У музейному конференц-залі пройшло наукове засідання, присвячене 125-й річниці від дня смерті В.Г. Шевченка. Відкрила засідання завідувач відділу Шевченківського національного заповідника Надія Василівна Долгіч, яка представила гостей – нащадків роду Варфоломія Шевченка з Києва – Левицького А. М, Лисенко Н. О, Левицьку І. К, Левицького Д., з Черкас –   Шевченка В.І., Шевченко Л.М, Шевченка Андрія, Голобородько В.І., Голобородька П.Д., з Корсунь-Шевченківського –   Годованого Д.В., науковців Нестеренко В.І. (Черкаси), Грицик Г.Г. (Мошни), Волкова М.К. (Корсунь-Шевченківський), Андрієнка К.Е. (Канів).  

Привітав гостей перший заступник генерального директора Шевченківського національного заповідника  Ліховий І.Д.

Учасники  зустрічі переглянули відео презентації про життєвий шлях Варфоломія Шевченка та традицію пошанування його пам’яті  у  Каневі.

Виступ  «Листування В.Г. Шевченка із сучасниками Тараса Шевченка», підготовлений на матеріалах листів, що зберігаються у відділі рукописів і текстології   Інституту літератури імені Тараса Шевченка  Академії наук України представила гостям завідувач відділу Надія Василівна Долгіч. Про нащадків роду Андрія Варфоломійовича Шевченка розповіла науковець з Києва Наталя Олександрівна Лисенко. Тему «Черкащина в житті Варфоломія Григоровича  Шевченка» розкрила  Нестеренко Валентина Іванівна – заступник директора з наукової роботи  Черкаського краєзнавчого музею. Цікавим був виступ провідного спеціаліста міського відділу культури Андрієнка Костянтина Едуардовича « Нащадки  Варфоломія Шевченка – Андрєєви і Карлайл в культурному просторі Франції і США». Учасників наукового засідання привітали: жіноче тріо народного аматорського хорового гурту «Зорецвіт» у складі Наталії Апонасевич, Валентини Москалець, Ольги Хоменко та дует викладачів Канівського коледжу культури та мистецтв у складі Галини та Івана Смілянських.

В пам'ять про світлу душу Варфоломія Шевченка було  організовано  поминальний обід.

Тескт: Надія Долгіч

Фото: Юра Кардаш

Share |

Оцінка користувачів

Оцінити статтю


Останні статті

Ми співаємо Шевченку

Додано: 30.08.2017, 10:50

27 серпня на Тарасовій горі виступав ансамбль бандуристів «Джерела» Далі ...

Слово, обірване у Биківні

Додано: 17.08.2017, 16:44

У музеї «Літературна Канівщина» відкрито фотодокументальну виставку Далі ...

Вічна і світла пам’ять!

Додано: 28.07.2017, 20:28

Болем і скорботою відізвалась у колективі Шевченківського національного заповідника звістка про відхід у вічність Федора Габелка Далі ...
При використанні матеріалів сайту, наявність гіперпосилання обов`язкова