Виставка мистецьких творів Тетяни Яблонської на Тарасовій Горі

«Мистецтво потрібне людям….»

Тетяна Яблонська

Шановні мешканці  Канева та гості нашого міста!

Запрошуємо вас відвідати Тарасову гору, де у виставковому залі   музею Тараса Шевченка з 1 по 29липня 2017 року буде експонуватися  нова мистецька виставка.

2017 рік ознаменований 100-літнім ювілеєм Тетяни Яблонської, всесвітньо відомої української художниці, творчість якої визначає основні тенденції українського мистецтва ІІ половини ХХ століття. Учениця славетного живописця і педагога Федора Кричевського, вона сформувалася в умовах соціалістичного реалізму, проте, навіть  в рамках мистецтва тієї епохи їй вдалося актуалізувати традиції світового і вітчизняного мистецтва.

Народилася Тетяна Яблонська у місті Смоленськ (Росія) у родині педагогів.  У 1928 році родина переїхала в Україну. Жили в Одесі, потім Кам’янці - Подільському, пізніше переїхали у Луганськ. Батьки бачили у доньки мистецький талант і віддали її на навчання до Київського художнього технікуму. Після ліквідації технікуму,  дівчина продовжила навчання на факультеті живопису Київського державного художнього інституту.  У повоєнні роки  працювала викладачем рисунку у стінах рідного  вишу.  Разом із студентами майже кожного літа бувала у Каневі під час студентських мистецьких практик, які  проводили викладачі на живописних канівських горах.

 У свій останній приїзд, вже лауреатом Державної премії України імені Т .Г. Шевченка, Тетяна Нилівна Яблонська відвідала персональну  виставку зі своєю донькою та онуками. Зустрілася з канівцями, яких добре знала, пам’ятала і малювала під час попередніх зустрічей.   До фондової збірки мисткиня передала кілька власних творів, які  будуть представлені на виставці.

Експозиція охоплює основні періоди творчості художниці, починаючи з ранніх робіт і завершуючи пастелями, які Тетяна Нилівна писала  в останні місяці свого життя.

У вітринах −  матеріали, що дають можливість простежити народження шедевру  від задуму до його втілення, пошуку художницею найпереконливіших засобів виразності та її творчого неспокою,- зрештою наблизитись до розкриття таємниці справжнього художнього мистецтва.

На екрані монітору – фільм про життя відомої художниці, де вона розповідає про своє становлення: «До війни, під час навчання в інституті, я багато і серйозно працювала над живописом. Саме над живописом. Починала по-справжньому розуміти значення тону й цілісність живої живописної поверхні, матеріальність кольору й передачу кольорово-повітряного середовища. Загалом, починала опановувати багатий арсенал мови живопису. Вдосконалитися в цьому зашкодила війна. Більш ніж трирічна перерва в роботі різко відкинула назад. Всі тонкощі чисто живописних відчуттів були втрачені. Тут потрібно було б знову довго й уважно попрацювати з натури, щоб відновити ці забуті й по-справжньому ще не зміцнілі відчуття, але вже було не до того. Тут уже не до навчання. Повоєнний підйом духу, молодість, впевненість у собі, маса задумів. Пішли картина за картиною. Успіх за успіхом. …Хочеться вірити в те, що мистецтво потрібно людям. Інакше в ньому немає сенсу працювати. І потрібно воно не тільки для того, щоб відпочити від турбот у боротьбі за існування, від суєти, а, головне, для того, щоб збагачувати людину духовно, підтримувати й пробуджувати в неї людські почуття, відчуття гармонії, єднання з природою, добра…… напевно, це головне. Я нині в це вірю…».

 

Виставка працюватиме впродовж липня, кожного дня,

крім понеділка, з  9-30 до 17-30. 

Share |

Оцінка користувачів

Оцінити статтю


При використанні матеріалів сайту, наявність гіперпосилання обов`язкова