Гість Тарасової гори – голова Дансько-українського товариства Іван Нестер Нільсен

21 липня 2017 року Тарасову гору відвідав голова Дансько-українського товариства Іван Нестер Нільсен. Пан Іван є нащадком відомого данського політика, громадського діяча та борця за національну єдність Данії Пітера Хайорта Лорензена (1791-1845). Іван Нестер Нільсен, історик за фахом, вивчає історію України з прадавніх віків і до нашого часу. Він читає лекції з історії України у себе на Батьківщині, багато знає про Тараса Шевченка, вільно володіє українською, російською, англійською, німецькою мовами. Часто приїжджає в Україну, але до Канева завітав вперше.

З 1996 року  Іван Нестер Нільсен  очолює  Дансько-українське товариство, яке проводить регулярні заходи з інформування  суспільства  Данії про Україну, організовує концерти та виставки за участі українських митців і таким чином поширює обізнаність данців з українською культурою. Важливим напрямком діяльності є налагодження та підтримка зв’язків  з міжнародними та данськими українськими організаціями. Найбільшим здобутком співпраці Дансько-українського товариства та Посольства України в Данії було встановлення в Копенгагені 24 серпня 2010 року  погруддя  Тарасу Шевченку (ск. Сергій Богуславський). Це перший пам’ятник поетові у країнах Скандинавії та Північної Європи. Завдяки Івану Нестеру Нільсену було здобуто унікальний для практики такої західно-європейської країни, як Данія, дозвіл Копенгагенського муніципалітету на встановлення погруддя іноземному поетові. Земельна ділянка, виділена на безоплатній основі муніципалітетом Копенгагена під спорудження пам’ятника  Тарасу Шевченку, знаходиться у мальовничому центральному парку міста поблизу озера, що у мініатюрі нагадує Дніпро. Нині це місце стало куточком, де часто збираються українці, що мешкають у Данії, проводяться урочистості з тієї чи іншої нагоди, а данці в свою чергу поглиблюють свої знання про Україну, її історію та культуру.

За вагомий особистий внесок у зміцнення міжнародного авторитету України, популяризацію її історичної спадщини і сучасних досягнень Указом Президента України від 18серпня 2009 року Іван Нестер Нільсен нагороджений орденом «За заслуги» ІІ ступеня.

Ірина Паламарчук

Share |

Оцінка користувачів

Оцінити статтю


Останні статті

Вічна і світла пам’ять!

Додано: 28.07.2017, 20:28

Болем і скорботою відізвалась у колективі Шевченківського національного заповідника звістка про відхід у вічність Федора Габелка Далі ...

Гість Тарасової гори – голова Дансько-українського товариства Іван Нестер Нільсен

Додано: 26.07.2017, 09:52

Тарасову гору відвідав голова Дансько-українського товариства Далі ...

Душі живої джерело

Додано: 15.07.2017, 01:46

У науково-дослідному відділі «Літературна Канівщина» відкрито виставку «Душі живої джерело» Далі ...
При використанні матеріалів сайту, наявність гіперпосилання обов`язкова