Монастирок (неподалік Тарасової гори): Мітинг-реквієм пам’яті жертв Голодомору

Голодомор 1932-1933  років тяжким та болючим спогадом навічно залишиться в пам’яті поколінь. Ця найтрагічніша подія в історії нашої держави принесла не лише страждання і смерть, вона посіяла страх серед людей, і тільки правда про геноцид українського народу і щира пам'ять про всіх полеглих здатна звільнити нас від мороку минулого, - саме такими словами розпочався мітинг-реквієм з нагоди відзначення Дня  пам'яті жертв голодоморів, що відбувся 25 листопада 2017 року біля пам'ятного  знака на козацькому кладовищі в урочищі Монастирок.
 
До участі у скорботних заходах долучились  працівники Шевченківського національного заповідника,  представники міської та районної влади, громадські організації, школярі та жителі міста, священики кількох конфесій Української Православної Церкви. Всі разом вони вшанували  померлих в роки голодомору хвилиною мовчання, молитвою, запалили свічки на знак пам’яті про тих, хто не дожив до сьогоднішніх днів,  а також поклали квіти та колоски до пам’ятного знака жертвам  Голодомору.
Спільний жалобний молебень провели священники УПЦ КП о. Сергій та УАПЦ о. Володимир.

«Народ, який забуває своє минуле, не вартий свого майбутнього. Водночас знання нашої історії не повинно озлоблювати нас, а повинно робити нас сильними та мужніми – у протистоянні з ворогом», - підкреслив о. Сергій.

Генеральний директор Шевченківського національного заповідника Мар’ян Піняк зазначив: «Попри довголітнє замовчування голодоморів колишнім тоталітарним режимом, з пам’яті людей, із таємних архівів з кожним роком все більше відкривається страшна правда про ті голодні роки. На сьогодні парламенти багатьох держав визнали Голодомор 1932-1933 років  геноцидом українського народу. Свідомою, спланованою і цинічно втіленою спробою знищення нації».

Звертаючись до молоді, о. Володимир, наголосив:  «Голодомор був спрямований на знищення цілої країни, народу і його свободи. Сьогодні ми маємо згадати не лише тих, хто помер мученицькою голодною смертю, а й тих, хто боровся і бореться за свободу для майбутніх поколінь українців. Зберігайте пам'ять про минувшину, робіть висновки  - це дасть вам можливість зберегти Україну...».

Справжнім реквіємом прозвучала пісня про волю у виконанні Михайла Коваля – відомого кобзаря із Драбівщини.

 

Лариса Миколенко,

старший науковий співробітник

Шевченківського національного заповідника

Share |

Оцінка користувачів

Оцінити статтю


Останні статті

Семінар «Оцифроване надбання: збереження, доступ, репрезентація»

Додано: 30.11.2017, 13:10

21-23 листопада відбувся міжнародний науково-практичний семінар Далі ...

Науково-практична конференція «Мистецькі надбання мого рідного краю»

Додано: 30.11.2017, 10:24

«…будь творчою особистістю, інші ролі зайняті» Далі ...

«Я вірю в силу духу українського народу»

Додано: 30.11.2017, 09:29

Виставка та круглий стіл до 80-річчя від дня народження Вячеслава Чорновола Далі ...
При використанні матеріалів сайту, наявність гіперпосилання обов`язкова