Золотий ювілей «Зорянки»

23 листопада 2017 року у науково-дослідному відділі «Літературна Канівщина» Шевченківського національного заповідника відбувся літературно-мистецький вечір «О, слово рідне, ти душі перлина і слава України», приурочений 50-річчю Канівської літературної студії «Зорянка».

Вечір підготували та провели викладачі та студенти Канівського коледжу культури і мистецтв (головний режисер та сценарист – заслужений працівник культури України Олександра Прошак, режисер кіно-фото-відео-проекту Любов Яворська та її помічники: Руслана Бондаренко, Сергій Прядка, Андрій Цукор, Тетяна Крохмаль) за сприяння співробітників науково-дослідного відділу «Літературна Канівщина».

Більше сотні шанувальників прийшли привітати канівських поетів із золотим ювілеєм їхньої творчої спілки, яку з 1974 року очолює Тамара Яковенко. Не дивлячись на поважний вік, вона і сьогодні активно працює: організовує і проводить засідання літстудії, упорядковує колективні збірки зорянчан.

Натхненно звучали поетичні рядки Федора Руденка, Василя Берези, Івана Боня, Миколи Жука, Ліни Кучеренко, Тамари Яковенко, Тетяни Дорошенко, Лідії Коваленко, Віри Носенко, Ніни Москаленко, Надії Дмитренко, Ніни Пилипенко, Ніни Гордійчук та інших літстудійців у виконанні студенток режисерського відділу коледжу (викладач Валерій Шевчук).

У виконанні Людмили Бовшик, Ольги Бутенко та сімейного дуету Івана та Галини Смілянських прозвучали пісні на слова Катерини Піки, Федора Руденка, Віри Носенко, які поклав на музику талановитий канівський композитор Володимир Байкін. Як і завжди, їм акомпанував неперевершений майстер-віртуоз, заступник директора Канівського коледжу культури і мистецтв з виховної роботи Анатолій Кондратенко. З захопленням слухали присутні виступи студенток коледжу Софії Масенко та Роксолани Марченко. Поетеса Людмила Лещенко виконала авторську пісню «У Каневі акації цвітуть».

Взяли участь у проведенні заходу організатор позакласної роботи Канівської гімназії ім. І.Я. Франка Аліна Скороход та учениця 9 класу Олександра Гарник.

Родзинкою вечора стали виступи заступника Степанецького сільського голови з гуманітарних питань Юлії Мітакі, її доньки Ангеліни та учасниці художньої самодіяльності Павлівського клубу Тетяни Яременко.

За дорученням Канівського міського голови Ігоря Ренькаса були вручені почесні грамоти колективу літературної студії «Зорянка» та її фундатору – Ліні Кучеренко, яка в далекому 1967 році організувала молодих поетів при редакції газети «Дніпрова зірка».

Від колективу Шевченківського національного заповідника літстудійців привітала Надія Долгіч, донька поетеси Катерини Піки.

Канівські поети бажані гості в трудових, студентських та учнівських колективах міста. І тому так високо оцінили діяльність літературної студії «Зорянка» завідувач міського методкабінету Ольга Горленко, головний спеціаліст відділу сім`ї, молоді та спорту Канівського районного відділу освіти Наталя Тукаленко, заступник директора Канівської гімназії ім. І.Я. Франка Валентина Якименко, директор міської бібліотеки ім.Т.Г. Шевченка Олена Ладутько, бібліотекар Канівської спеціалізованої І-ІІІ ступенів школи №6 з поглибленим вивченням іноземних мов Ольга Запісочна, викладач-методист Канівського коледжу культури і мистецтв, голова методичної ради Марія Ноздренко.

Канівська літературна студія «Зорянка» тісно співпрацює з Всеукраїнською творчою спілкою «Літературний форум». Привітати зорянчан із золотим ювілеєм приїхали із Києва колеги по перу – Віра Свистун та Надія Чорноморець.

Багато добрих і теплих слів було сказано на заході про Канівську літературну студію «Зорянка», яка сьогодні поповнюється молодими, талановитими авторами, росте і розвивається. Тож нових вам звершень у безкрайньому океані літературної творчості, дорогі поети!

 

Завідувач науково-дослідного відділу «Літературна Канівщина»

Шевченківського національного заповідника

Ірина Юрченко

 

Фото Тетяни Крохмаль та Ірини Фрунт

   
Share |

Оцінка користувачів

Оцінити статтю


Останні статті

Письменник країни дитинства Всеволод Нестайко

Додано: 11.02.2020, 10:06

До 90-річчя з дня народження Далі ...

Вечір пам`яті Василя Симоненка

Додано: 21.01.2020, 10:44

17 січня відбувся вечір пам`яті Василя Симоненка Далі ...

Євгенії Горєвій 90 років

Додано: 9.01.2020, 11:13

6 січня виповнилося 90 років талановитій поетесі Далі ...
При використанні матеріалів сайту, наявність гіперпосилання обов`язкова