Виставка "Мистецькі твори родини Кричевських"

Шановні канівці та гості нашого міста!

n39-1 Запрошуємо Вас провести свій вільний час на Тарасовій Горі, де відкрилися дві мистецькі виставки, присвячені 204-річниці з дня народження українського Генія – Тараса Шевченка.

Особливий інтерес у жителів та гостей нашого міста викликає  виставка мистецьких творів родини Кричевських з фондової колекції Шевченківського національного заповідника. На виставці представлені живописні, графічні роботи, видання творів про родину Кричевських, фотографії, особисті речі відомого українського архітектора, мистецтвознавця, живописця, графіка, автора проекту будівлі музею Тараса Шевченка у Каневі – Василя Григоровича Кричевського (1873-1952), його  талановитих синів, художників  Миколи (1898-1961) та Василя (1901-1978), дружини Василя (молодшого) – Олени (1892-1964), їх доньки Катерини Кричевської-Росандіч (1926 р.н.).

Формування колекції мистецьких творів родини Кричевських у канівському музеї Тараса Шевченка тривало не одне десятиліття. У рік відзначення 120-річчя від дня народження В. Г. Кричевського (1991), його онука Катерина Василівна Кричевська-Росандіч (США) передала частину приватної колекції в Україну. Фондова збірка музею на Тарасовій Горі тоді поповнилася кількома десятками графічних і живописних робіт, а також меморіальними речами всесвітньовідомої мистецької родини.  

У 2003 році донька архітектора – Галина Василівна Кричевська де Лінде з Венесуели (м. Каракас) через Комісію по поверненню культурних цінностей передала в Україну близько 300 предметів музейного значення. Колекція Шевченківського національного заповідника отримала безцінний дарунок: 7 акварельних ескізів, виготовлених Василем Григоровичем Кричевським як варіанти внутрішнього і зовнішнього художньо-декоративного оформлення музею Тараса Шевченка (1930-х рр.).

 Запрошуємо відвідати виставку «Мистецькі твори родини Кричевських», яка працює щодня, крім понеділка, з 9-00 до 16-00 . 

Share |

Оцінка користувачів

Оцінити статтю


Останні статті
При використанні матеріалів сайту, наявність гіперпосилання обов`язкова