Щедрий дарунок Віктора Ковтуна

До шевченківських березин 2018 року Заповідник отримав щедрий дарунок від народного художника України, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка Віктора Івановича Ковтуна. Очолювана ним одна з найбільших і найпотужніших Харківська обласна організація є незаперечним творчим лідером серед обласних організацій Спілки художників України, а його робота в якості Президента Міжнародного благодійного фонду ім. І. Ю. Рєпіна вимагає великої самовіддачі і викликає щиру повагу. Членство в різних престижних міжнародних академіях підтверджує високу творчу і громадську репутацію художника.

Живописець Віктор Ковтун — вихованець Харківської художньої школи. Народився у Мезині на Чернігівщині, поблизу стародавнього міста Новгород-Сіверський. «Усе життя художник пише і малює Вічність», — так влучно сказала про митця мистецтвознавець, завідувач відділом Харківського художнього музею, член Національної Спілки художників України і давній друг нашої установи Ольга Денисенко.

Віктор Іванович подарував Заповіднику п’ять живописних полотен на шевченківську тематику: «Тарас Григорович Шевченко» (2018), «Седнів. Пам’ятник Тарасу Шевченку» (2017), «Седнів. Пам’ятник братам Лизогубам» (2017), «[м. Харків]. Пам’ятник Тарасу Шевченку» (2017), «Гуси мої, гуси» (2018) та чотири ошатні мистецькі каталоги, що представляють його особистий творчий доробок за багато років, а також митецьку палітру художників Слобожанщини.

Робота художника «Тарас Григорович Шевченко» вертикального велично–репрезентаційного формату. Це надає зображеному на полотні монументального звучання. На цей твір майстра надихнув перегляд театральної вистави про життя Великого Кобзаря. Художник уважний до деталей. Символічність постаті портретованого підкреслено елементом одягу — смушевою шапкою — символом влади, яку поет тримає обома руками.

На картинах, де зображено пам’ятники Тарасу Шевченку в Харкові (взимку), в Седневі (влітку) та братам Андрію й Іллі Лизогубам (також у Седневі) — герої полотен позначені особливим станом споглядання, відчуттям спокою, зануренням у свій внутрішній світ.

На картині «Гуси мої, гуси» радісно постає русява дівчинка у червоному вбранні, яка сонячного літнього дня жене гусей до води. Полудневу спеку майже фізично відчуваємо в бузково-фіолетових фарбах широкої смуги неба.  Робота насичена світлом і повітрям.

Усі роботи Віктора Івановича, безперечно, — музейного рівня і вони обов’язково будуть задіяні у наших мистецьких проектах, художніх виставках тощо. Так, наприкінці шевченківського травня у музеї Тараса Шевченка плануємо провести творчу зустріч з Віктором Івановичем Ковтуном та харківськими мистецтвознавцями. Тож запрошуємо усіх бажаючих долучитися до змістовного та цікавого спілкування.

Текст : Світлана Брижицька

Фото : Юрій Кардаш

Share |

Оцінка користувачів

Оцінити статтю


Останні статті

Події на Тарасовій горі

Додано: 21.05.2018, 16:22

Шевченківський травень на Тарасовій Горі

Додано: 14.05.2018, 17:48

Виконуючи волю Тараса Шевченка, 22 травня 1861 року українська громада поховала його на Чернечій горі Далі ...

Душа і совість «Зорянки»

Додано: 29.04.2018, 08:37

26 квітня у науково-дослідному відділі «Літературна Канівщина» відбулася творча зустріч з Тамарою Іванівною Яковенко Далі ...
При використанні матеріалів сайту, наявність гіперпосилання обов`язкова