Виставка «Художники – ілюстратори української книги»

28 березня у науково-дослідному відділі «Літературна Канівщина» відбулося відкриття виставки «Художники – ілюстратори української книги».

У заході взяли участь школярі канівських шкіл, члени канівської літературної студії «Зорянка», громадськість міста.

Учасників заходу привітав співорганізатор виставки – талановитий художник, поет, сценарист, педагог Анатолій Горовий.

Про своє бачення творчої реалізації особистості розповіла присутнім талановита поетеса, лауреат премії імені Олекси Кобця та ряду загальноукраїнських літературних конкурсів Віра Носенко.

 Важливість подібних заходів та їх вплив на формування естетичних смаків підростаючого покоління підкреслила канівська художниця Галина Морозова.

Прозвучали пісні у виконанні учасниць клубу гітарної пісні  "Альтавіста" Міського центру туризму (кер. Дехтяренко Н.В.) Кравченко Катерини та Цибулько Дарини. Натхненно читали вірші Анатолія Горового та Галини Морозової учні Канівської гімназії імені І. Франка  та ЗОШ І-ІІІ ступенів №3.

Учасникам заходу був проведений огляд виставки на якій експонуються графічні роботи Валерія Франчука – лауреата премії імені Василя Стуса, Заслуженого художника України, Народного художника України, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка, із циклу «Кобзар у творах Валерія Франчука» (2013), «Розгойдані дзвони пам`яті (2012).

Також на виставці експонуються роботи українського графіка, живописця Цезарія Ганушкевича: ілюстрації до поезій Тараса Шевченка, Михайла Коцюбинського, Ліни Костенко, Анатолія Горового.

Ваблять око ілюстрації художника Андріана Баб`юка до «Іліади» та «Одіссеї» Гомера та до книги Анатолія Горового «Доки шабля в руці».

Ну і звичайно, відвідувачі можуть познайомитися з літературним та художнім доробком Анатолія Горового – багатогранної творчої особистості, який долучився до організації виставки, та представив на ній роботи своїх друзів-художників.

Серед них Любов Міненко – член Національної спілки художників України, Національної спілки театральних діячів України, лауреат премії імені Василя Стуса. На виставці експонуються унікальні видання: «Украинская народная одежда» Т. Ніколаєвої, «Етнографія Києва і Київщини», книги сучасних поетів проілюстровані Любов`ю Павлівною та окремі роботи художниці.

На виставці представлені роботи Заслуженого діяча мистецтв України (2014), талановитої художниці, поетеси Галини Морозової. Експонується її дитяча збірка «Колискові мальованки» та картини, якими ця збірка проілюстрована. Галина Морозова автор художнього альбому «У кожного своя доля». Її роботи прикрашають поетичні збірки канівських поетів.

Свої роботи прислала на виставку молода художниця Інна Орлова із Вінниці. Це ілюстрації до дитячих книг Н.Григор`євої "Пригоди маленького огірочка та Г. Коназюк «Пригодницькі оповідки про мишачу сімейку». До друку наразі готується продовження "Пригод маленького огірочка" та «Пригоди відважного капітана капусти».

На виставці«Художники – ілюстратори української книги» експонуються роботи як відомих майстрів пензля так і початківців. Всі роботи оригінальні, неповторні і варті того, щоб їх побачила якомога більша кількість відвідувачів.

Виставка експонуватиметься до 31 травня.

Юрченко Ірина

Фото Юрія Кардаша

Share |

Оцінка користувачів

Оцінити статтю


Останні статті

Виставка «Художники – ілюстратори української книги»

Додано: 1.04.2018, 09:49

28 березня у науково-дослідному відділі «Літературна Канівщина» відбулося відкриття виставки Далі ...

Засідання круглого столу «Україна: етапи державотворення»

Додано: 25.03.2018, 13:21

22 березня 2018 року відбулося засідання круглого столу «Україна: етапи державотворення» Далі ...

Щедрий дарунок Віктора Ковтуна

Додано: 20.03.2018, 09:45

До шевченківських березин 2018 року Заповідник отримав щедрий дарунок Далі ...
При використанні матеріалів сайту, наявність гіперпосилання обов`язкова