Пам`яті Віри Річ

24 квітня 2018 року відомій англійській журналістці, поетесі й талановитій перекладачці української та білоруської літератур англійською мовою Вірі Річ (1936–2009) виповнилося б 82 роки! 

В Україні, Білорусі та в діаспорах вшановували пам'ять  Віри різними заходами та концертами. 
Урочисте пошанування пам’яті непересічної постаті в історії світового українства  відбулося і в Каневі, де 15 квітня 2011 р. здійснилося заповітне бажання Віри – її прах знайшов спочинок на канівській землі поряд із Чернечою горою, де похований Тарас Шевченко.
Тоді ж було відкрито пам'ятник із вмонтованою капсулою з прахом перекладачки. Відтепер цей меморіал Віри Річ можна назвати справжнім "місцем пам'яті" (П. Нора) в Україні.  
Весняні квіти на могилу Віри принесли вихованці КАНІВСЬКОЇ СПЕЦІАЛІЗОВАНОЇ ШКОЛИ І-ІІІ СТУПЕНІВ №6 З ПОГЛИБЛЕНИМ ВИВЧЕННЯМ ІНОЗЕМНИХ МОВ, працівники Шевченківського національного заповідника.
Зі щирими словами пам'яті про Велику Людину до учасників  зібрання звернувся Ігор Ліховий. Він не лише особисто знав Віру Річ, а й доклав чимало зусиль, аби друзі змогли виконати її заповіт.
Звучала англійською поезія Тараса Шевченка у перекладі  Віри Річ... 
Звучала українською Вірина поезія у перекладі її доброго товариша Дмитра Дроздовського...
В той самий час вихованці  та вчителі КАНІВСЬКОЇ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ САНАТОРНОЇ ШКОЛИ І-ІІІ ступенів №5  слухали захоплюючу лекцію про життя і творчість Віри Річ, її наукову та журналістську діяльність.  Учениця 11 класу Богдана Яцишин представила свій  проект "Позачасовість Віри Річ",  розповіла про цікаві факти із життя Віри, показала унікальні фото її рукописів, записи із особистого  щоденника,  тощо. Матеріали для проекту були люб'язно  надані  виконавцем волі Віри Річ,  доктором Аланом Флаверсом.

Сьогодні Віра живе у спогадах численних друзів та шанувальників. 
І житиме вічно у своїх книгах...
Share |

Оцінка користувачів

Оцінити статтю


Останні статті

«Тарасова світлиця» знову відкрила двері

Додано: 6.09.2018, 13:15

В День незалежності України перший народний музей Тараса Шевченка відкрив двері для відвідувачів Далі ...

ВШАНУВАННЯ ДНЯ ПРАПОРА УКРАЇНИ РАЗОМ З ВЕЛИКИМ КОБЗАРЕМ

Додано: 29.08.2018, 10:10

23 серпня 2018року в м.Канів на Чернечій (Тарасовій) горі відбулися урочистості з нагоди вшанування Великого Кобзаря в День Прапора України та в переддень 27-ої річниці Незалежності України. Далі ...

День незалежності України на Тарасовій Горі

Додано: 24.08.2018, 16:38

24 серпня 2018 року на могилу Тараса Шевченка піднялися прочани зі Львова, які розпочали святковий ранок молитвою за Україну Далі ...
При використанні матеріалів сайту, наявність гіперпосилання обов`язкова