Душа і совість «Зорянки»

26 квітня у науково-дослідному відділі «Літературна Канівщина» відбулася творча зустріч з Тамарою Іванівною Яковенко – талановитою поетесою, головою Канівської літературної студії «Зорянка», лауреатом літературної премії ім. Олекси Кобця (2002), автором 36 поетичних та прозових збірок, співавтором та упорядником десяти колективних збірок літературної студії. Її твори друкувалися у збірці «Тарасова зоря»(1994), журналі «Дзвін» (2003), альманасі «Апостроф» (2014). Вона уклала та видала поетичну збірку Марії Блажевської «Два крила» (2012).

У 2017 році Тамара Яковенко відсвяткувала свій 90-річний ювілей. У цьому ж році вона отримала тяжку травму, яка примусила її довго лікуватися. Не зважаючи на хворобу ця мужня жінка продовжувала працювати і видала свою 37 поетичну збірку«На струнах серця». Збірка об`єднала поезії про

Т.Г. Шевченка, написані нею впродовж всього життя. Нову збірочку Тамара Іванівна презентувала на заході.

Найбільше місце у творчості Тамари Яковенко займає Канів – місто де вона живе і працює вже багато років, Тарасова гора – місце вічного спочинку великого Кобзаря.

Все поряд є і кручі, і Дніпро,

І плин років у вічності незмінні,

Вони несуть нам лихо і добро

І розкривають памятки нетлінні.

 

А поряд нас Тарасова гора,

Дніпро несе свої блакитні води,

Бо ця гора є втіленням добра

І світоч українського народу.

На зустріч з цією талановитою, незламною жінкою прийшли її друзі, знайомі, колеги по перу, учнівська та студентська молодь міста. Багато добрих і теплих слів сказали про Тамару Яковенко поети Ніна Москаленко, Ліна Кучеренко, Віктор Краєвий, Микола Жук. «Ви душа і совість нашої «Зорянки» – ці поетичні рядки адресувала своїй наставниці Ніна Пилипенко.

Учні Канівської гімназії ім. І. Франка читали поезію із нової збірки «На струнах серця».

Чудовий музичний номер подарувала присутнім талановита піаністка, співачка Алла Маринич. Відомий композитор, викладач Канівського коледжу культури і мистецтв Володимир Байкін привітав Тамару Іванівну з виданням нової книги, виконавши декілька власних пісень на вірші канівських поетів.

Співробітники н.-д. відділу «Літературна Канівщина» підготували виставку, на якій представили творчий доробок Тамари Яковенко.

По закінченні заходу Тамара Іванівна подарувала присутнім свою нову поетичну збірку «На струнах серця».

Не дивлячись на поважний вік, Тамара Іванівна завжди у творчому пошуку. Вона освоїла комп’ютер, готує до друку нову поетичну збірку, присвячену 940-й річниці заснування рідного міста Канева.

 

 

Ірина Юрченко

Фото Ірини Фрунт

 

 

 

Share |

Оцінка користувачів

Оцінити статтю


Останні статті

Відкриття фотовиставки «Тім Болотнікофф: Південні землі: Австралія/ Антарктида»

Додано: 29.03.2019, 10:25

Фотозвіт про відкриття виставки Далі ...

Вечір пам`яті

Додано: 27.03.2019, 10:04

Вечір пам`яті Волоимира Затуливітра Далі ...

Фотовиставка «Тім Болотнікофф: Південні землі: Австралія/ Антарктида»

Додано: 22.03.2019, 12:13

Відкриття фотовиставки Далі ...
При використанні матеріалів сайту, наявність гіперпосилання обов`язкова