Проза Віри Вовк: виміри сакрального

   

 

 

«Проза Віри Вовк: виміри сакрального» (Брустурів, 2016)  —  так називається наукова монографія, подарована Шевченківському національному заповіднику автором Юлією Миколаївною Григорчук, кандидатом філологічних наук (Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України) у дні проведення Дев’ятого Міжнародного конгресу україністів (25—27 червня 2018 р.).

Київська дослідниця подає ґрунтовний творчий життєпис Віри Вовк (Віри Остапівни Селянської), письменниці, перекладачки з португальської, іспанської, німецької, французької мов та перекладачки з української на португальську, фахівця з порівняльного літературознавства, університетського викладача, члена-засновника об’єднання українських письменників «Слово», лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка (2008).

Віру Вовк називають українським амбасадором у Південній Америці, адже більшу частину свого життя вона живе у Ріо-де-Жанейро (Бразилія). Їі доробок налічує більше 100 видань поезії, прози, драматургії, рецензій і мемуарів, перекладів  класиків вітчизняної і світової літератур. Обкладинки своїх прозових книг письменниця оздоблює авторськими витинанками.

Окремою сторінкою в житті Віри Вовк є її багаторічні стосунки з українським шістдесятниками, яких вона підтримувала не лише у роки їхнього творчого злету, а й у роки поневірянь та утисків.

В останні роки письменниця суттєво збагатила музейні колекції Києва предметами, які збирала протягом багатьох років мандруючи світом. «Я — донька світла, я — людина», — так вона написала у творі «Вітровій» (збірник «Вогонь Купала»). В. Монастирський, М. Бажан, Д. Павличко дали Вірі Вовк короткі характеристики, що свідчать про глибоку повагу до її творчості — «Письменниця, що має Великого Союзника», «бджілка з-за океану», «зоря з долоні Бога».

Отже, ми щиро дякуємо Юлії Григорчук за поповнення книжкової колекції Заповідника. А Вірі Вовк зичимо успіху та натхнення продовжувати нести українське слово у світ чужих культур.

Текст і фото Світлани Брижицької

 

 

Share |

Оцінка користувачів

Оцінити статтю


Останні статті

Письменник країни дитинства Всеволод Нестайко

Додано: 11.02.2020, 10:06

До 90-річчя з дня народження Далі ...

Вечір пам`яті Василя Симоненка

Додано: 21.01.2020, 10:44

17 січня відбувся вечір пам`яті Василя Симоненка Далі ...

Євгенії Горєвій 90 років

Додано: 9.01.2020, 11:13

6 січня виповнилося 90 років талановитій поетесі Далі ...
При використанні матеріалів сайту, наявність гіперпосилання обов`язкова