Художній всесвіт Віктора Крючкова

zag1 zag2 zag3zag1_vert

10 липня 2018 року у Шевченківському національному заповіднику відкрилася персональна виставка відомого черкаського скульптора, члена Гільдії українських медальєрів та Національної спілки художників України Віктора Крючкова (м.  Черкаси).  

Народився митець у м. Шполі на Черкащині. Мистецьку освіту здобув у Харківському державному художньому училищі (відділення «Скульптура»). Нині живе і творчо працює у м. Черкасах.

Віктор Крючков є учасником всеукраїнських симпозіумів «Древляндія – 2011», «Живий камінь – 2011» (м. Черкаси) та всеукраїнських виставок трієнале скульптури у 2007, 2009, 2011, 2013, 2015 роках (м. Київ). Персональні виставки митця експонувалися у 1997, 2000, 2007, 2012 роках (м. Черкаси), у 2010 і 2012 роках (м. Шпола), 2013 року (м. Чигирин). Паралельно з роботою у галузі скульптури, малої пластики та медальєрного мистецтва, Віктор Григорович широко відомий і як реставратор іконопису та антикваріату. Він повернув до життя понад 200 ікон, багато цінних археологічних знахідок, серед них 4 скіфські навершя, кілька срібних окладів для церковних книг, рушниці, шаблі, акінаки, пістолі, годинники, меблі та багато іншого.

У Каневі митець експонує свої роботи вперше. У виставковому залі музею Тараса Шевченка Шевченківського національного заповідника автор презентує власний доробок: скульптуру, малу пластику, медальєрику та графіку. Особливе місце у творчості майстра займає шевченкіана, над якою він працює вже більше двадцяти років. Під впливом поезії Тараса Шевченка, Віктор Крючков створив плакетки: «В неволі тяжко», «Я серцем лину на Вкраїну», «Минули літа молодїї…» та багато інших. Вшановуючи світлу пам'ять українського генія, автор підготував плакетки з автопортретами Тараса Шевченка та пам’ятні медалі.

Особливий інтерес у відвідувачів виставки викликають пастелі та акварелі, які художник створив у Каневі під час участі у Всеукраїнському пленері «Тарасова гора-2000», зокрема, акварелі: «Хата Івана Ядловського», «Вид на Пекарі», «Успенський собор».

У день урочистого відкриття виставки до Канева приїхав автор Віктор Крючков з дружиною Ольгою, відомі черкаські художники Іван Фізер, Василь Цимбал, Віктор Олексенко та Іван Бондар з дружиною Ніною. Традиційно, під звуки невмирущого «Заповіту», гості та учасники урочистостей поклали квіти на могилу Тараса Шевченка. У залі звучала класична музика, яку подарувала гостям викладач вищої категорії Канівського коледжу культури і мистецтв Наталія Мосенко. Перший заступник генерального директора Шевченківського національного заповідника Ігор Ліховий привітав майстра Віктора Крючкова з першою персональною виставкою у Каневі, ознайомив присутніх з його творчим шляхом та внеском у всеукраїнське мистецьке надбання у галузі скульптури. Голова Черкаського осередку Національної спілки художників України Іван Фізер розповів гостям про творчі пошуки скульптора, його активну громадянську позицію, людські чесноти. Привітали митця з черговою новою сходинкою його творчого злету художники з Черкас, Канева та численні гості Тарасової гори. Насамкінець, вражений сакральністю Тарасової гори, маючи можливість зробити тут виставку власного творчого набутку, Віктор Крючков провів першу екскурсію експозицією персональної виставки, подякував друзям-художникам за підтримку, господарям – за організацію та презентацію виставки, гостям – за висловлені враження .

Колектив Шевченківського національного заповідника запрошує на Тарасову гору пошанувати пам'ять Тараса Шевченка, оглянути діючі персональні виставки талановитих українських митців, насолодитися літньою прохолодою у залах музею. Ми чекаємо на вас з 915 до 1700 щодня, крім понеділка.

 

 

Текст: Тетяна Чулкова

Фото: Олександр Мелашич
   
Share |

Оцінка користувачів

Оцінити статтю


Останні статті

Гран-Прі Міжнародного проекту-конкурсу «Тарас Шевченко єднає народи» Георгію Георгіадісу

Додано: 25.07.2018, 12:04

«Тарас Шевченко єднає народи» - Міжнародний проект-конкурс, який у 2018 році вже втретє поспіль пройшов в Україні Далі ...

Художній всесвіт Віктора Крючкова

Додано: 13.07.2018, 13:03

10 липня 2018 року у Шевченківському національному заповіднику відкрилася персональна виставка відомого черкаського скульптора, члена Гільдії українських медальєрів та Національної спілки художників України Віктора Крючкова (м. Черкаси). Далі ...

UKRAINIAN ID. Літературна локація

Додано: 10.07.2018, 14:27

7 липня 2018 року у рамках проведення Міжнародного Форуму Ukrainian ID відбулася літературна локація Далі ...
При використанні матеріалів сайту, наявність гіперпосилання обов`язкова