Гран-Прі Міжнародного проекту-конкурсу «Тарас Шевченко єднає народи» Георгію Георгіадісу

n462-1 Проект-конкурс було започатковано Послом Миру, Президентом Міжнародної ліги «Матері і сестри – молоді України», народною артисткою України Галиною Гілярівною Яблонською. Він проводиться щорічно у березні-травні у форматі «Україна – Світ» за сприяння Міністерства культури України, Київського Національного університету імені Тараса Шевченка, Національної  Ради жінок України, Українського фонду культури, Шевченківського національного заповідника (Канів), Національного музею Тараса Шевченка, Товариства «Знання» України. Основним задумом  створення Міжнародного Проекту стала ідея виходу Пророка української нації  Тараса Шевченка на світовий рівень, вона є близькою не лише українцям, а й іншим народам. Тематика і глибина його творів викликає відгук у душах людей різних національностей. Недаремно твори Шевченка перекладені багатьма мовами народів світу, його  пам’ятники встановлені  у різних країнах світу. В 2018 році на конкурс надійшло близько 440 заявок з 26 країн світу.

Одним із учасників цьогорічного проекту-конкурсу став добрий приятель Музею Тараса Шевченка у Каневі Георгій Іванович Георгіадіс, знаний у світі колекціонер, який протягом сорока років збирав колекцію марок, конвертів, поштових листівок, пов’язаних з іменем Тараса Шевченка. Останні роки наш земляк проживає далеко за межами України у місті Лімасол (Республіка Кіпр). У 2015-2016  Шевченківський національний заповідник став щасливим власником філателістичної колекції, присвяченої українському Генієві, яку подарував  колекціонер Георгій Георгіадіс. Він  передав у дар музеєві філателістичну експозицію «Т. Г. Шевченко – сторінки життя Великого Патріота». А також дві колекції конвертів із ювілейними спец погашеннями (1961,1964, 2014 років). Незважаючи на значні труднощі в тому, щоб засобами фiлателii (поштовi марки, блоки, конверти та картки) розкрити тему  життя Кобзаря, вона висвітлена глибоко, всебiчно та з великою любов'ю. Майже 99 відсотків усіх поштових видань, присвячених  Тарасу Шевченку, які були випущені у свiті, представлені y цій колекції. В ній більше десяти речей, які оцінюються в категорії раритетів як RRR. Спираючись на каталоги  поштових марок він оцінив свою  колекцію  по номінальній вартості у 12 тисяч євро. На заголовному аркуші вказав «З великою любов’ю до Кобзаря та в дарунок музею. Г. І. Георгіадіс 2016». Це перша тематична колекція філателії у фондах музею. У червні 2017 року відвідувачі  Тарасової гори мали змогу ознайомитися із філателістичною виставкою «Тарас Шевченко. Життя Великого Патріота».

16 березня 2018 року у своєму електронному листі Георгій Іванович написав, що подав заявку на участь у III Мiжнародному конкурсі у двох номiнацiях: номiнацiя В "Видеофорум АТ" (мiй DVD фiльм про Шевченка на 55 хвилин); номинация С1 «Мiй Шевченко: художне втiлення у фiлателiї».

Колектив Шевченківського національного заповідника надіслав до комітету лист-підтримку, вказавши на великий внесок Георгія Івановича Георгіадіса у формування музейної колекції, присвяченої українському Генієві. На початку червня колекціонер з радістю повідомив колектив музею про перемогу у конкурсі.   Георгію Івановичу Георгіадісу  у номінації «Поза часом» було присуджено Гран-Прі в числI 4-х номінантів, одним із яких став президент Норсултан Назарбаев (Республіка Казахстан).    

Від щирого серця вітаємо Вас, Георгію  Івановичу, із заслуженою нагородою. Божої ласки Вам  і усій  Вашій родині. Хай життя додає творчого горіння і нових визнань!

Share |

Оцінка користувачів

Оцінити статтю


Останні статті

Гран-Прі Міжнародного проекту-конкурсу «Тарас Шевченко єднає народи» Георгію Георгіадісу

Додано: 25.07.2018, 12:04

«Тарас Шевченко єднає народи» - Міжнародний проект-конкурс, який у 2018 році вже втретє поспіль пройшов в Україні Далі ...

Художній всесвіт Віктора Крючкова

Додано: 13.07.2018, 13:03

10 липня 2018 року у Шевченківському національному заповіднику відкрилася персональна виставка відомого черкаського скульптора, члена Гільдії українських медальєрів та Національної спілки художників України Віктора Крючкова (м. Черкаси). Далі ...

UKRAINIAN ID. Літературна локація

Додано: 10.07.2018, 14:27

7 липня 2018 року у рамках проведення Міжнародного Форуму Ukrainian ID відбулася літературна локація Далі ...
При використанні матеріалів сайту, наявність гіперпосилання обов`язкова