Україна у променях західного сонця

Персональна виставка Романа та Надії Федин

 

Науково-дослідний відділ «Народне декоративне мистецтво Канівщини» Шевченківського національного заповідника вперше представляє спільну персональну виставку родини художників зі Львова Романа та Надії Федин.

Панівною темою творчості родини Федин є самобутність карпатського краю - Гуцульщини, його історія, культура, традиції, обряди, усна народна творчість. Увесь цей багатий і динамічний світ промовляє до глядача з 39 полотен, представлених на виставці. Тут усе розмаїття колористичного світу Гуцульщини: запальні колоритні танці, святочні обряди, вівчарі, вправні скрипалі та гармонійна природа з чіткою геометрією гірських вершин. Також на виставці експонуються роботи й іншої тематики. Зокрема, у серіях "Флора" та "Місто", художники лірично і м'яко змальовують Львів, місто своєї юності, що назавжди поєднало їхні долі.

Для подружжя Федин характерна особлива манера живописання: вони створюють свої полотна у творчому тандемі, доповнюючи одне одного, так би мовити, у чотири руки. Тому сприймати Романа і Надію Федин можна лише як цілісний творчий дует. Ескізів до картин вони не роблять, за словами художників, світ карпатського краю одразу вимальовує в уяві як сюжети, так і енергетику майбутнього твору.

У своїй творчості митці використовують техніку накладання фарб мастихіном, завдяки чому зображення позбавляється зайвої деталізації, набуває об’єму і оживає на очах. У динамічних мазках насичених фарб звучить мелодія гуцульської скрипки, іскряться вогні коломийки. Ось чому Федин називають художниками, які малюють не пензлем, а внутрішнім вогнем.

Усі живописні полотна - свідчення того, як художники по-новому переосмислюють народні джерела і классику, подають національне мистецтво у сучасній інтерпретації.

Роботи родини Романа та Надії Федин експресивні, сповнені руху, пристрасті і вогню, вибухові, барвисті і розбурхують душу і уяву, вони не залишають байдужими тих, кому довелося їх побачити.

Про художників.

Федина Роман народився на Львівщині в 1953 р., а Федина Надія - на Івано- Франківщині в 1961 р. За їхніми плечима навчання у Львівському державному інституті прикладного та декоративного мистецтва й понад чверть століття подружнього життя. Дует Федин тривалий час працював з художньою керамікою, а останні чотири роки пара віддає перевагу професійному малярству.

Вони є членами творчого активу Львівського осередку Національної Спілки художників України, провадять активну виставкову діяльність. Роботи художників знаходяться в приватних колекціях багатьох країн, зокрема США, Канади, Англії, Німеччини, Польщі, Бельгії, Швейцарії.

 

Share |

Оцінка користувачів

Оцінити статтю


При використанні матеріалів сайту, наявність гіперпосилання обов`язкова