Мистецька виставка Івана Бондаря «Шевченків край» на Тарасовій Горі

 

 

Черкащину часто називають Шевченковим краєм. Тут народився український поет і художник Тарас Шевченко, тут у Каневі, на Чернечій горі, він знайшов свій вічний спочинок. Впродовж років черкаська земля, наснажена його творчим генієм, народжує нові покоління митців, які продовжують громадянський обов’язок Тараса Шевченка творити «…на славу імені України…».  

У 1998 році канівці та гості нашого міста мали чудову нагоду познайомитися з творчістю відомого українського митця з Черкас Івана Бондаря, оглянути його картини, поспілкуватися з ним під час зустрічі на першій (у м. Каневі) персональній виставці «Моя чарівна Україна». Через 20 років, на численні прохання гостей Тарасової Гори, митець знову у Каневі. У  залі музею Тараса Шевченка  розгорнута друга персональна мистецька виставка під назвою «Шевченків край». На картинах, а це портрети, пейзажі, натюрморти, митець відобразив відомих земляків та свою малу батьківщину, Черкащину, де народився і виріс. Доля не жалкувала йому випробувань. У трирічному віці залишився сиротою. Дитяча мрія малювати, стати художником додавала впевненості і сили. Мистецьку освіту талановитий черкаський хлопець здобув у Одеському художньому училищі, пізніше продовжив навчання на живописному факультеті Київського державного художнього інституту. Уже відомим художником повернувся до рідних Черкас, де  працює на викладацькій роботі  і творить свої  чудові полотна.  

Нині народний художник України  Іван Бондар своїм доробком гідно представляє Черкащину у мистецькому світі. Його полотна зберігаються у багатьох музейних збірках та приватних колекціях цінителів українського мистецтва. Він  надзвичайно талановитий, кожна його творча  робота це вияв любові до рідної землі та її героїв.

Митець свою творчість присвячує українцям і Україні. Його виставка стане чудовим дарунком  у День незалежності.  24 серпня 2018 року, о 10-30, у виставковому залі музею Тараса Шевченка у Каневі, відбудеться творча зустріч з народним художником України Іваном Бондарем, його родиною, колегами-митцями: Андрієм Яланським, Анатолієм Буртовим, Іваном Фізером, Віктором Крючковим, Василем Цимбалом.

Запрошуємо канівців та гостей нашого міста відзначити

День незалежності України на Тарасовій Горі! 

Share |

Оцінка користувачів

Оцінити статтю


При використанні матеріалів сайту, наявність гіперпосилання обов`язкова