«Тарасова світлиця» знову відкрила двері

 

24 серпня, в День незалежності України, перший народний музей Тараса Шевченка «Тарасова світлиця» знову відкрив двері для відвідувачів могили Кобзаря.

Оновлення «Тарасової світлиці» стало можливим завдяки допомозі багатьох шанувальників поета. Зокрема, Микола Томенко, голова фонду «Рідна країна», надав кошти для придбання матеріалу для стріхи, у перевезенні якого були задіяні  курсанти та викладачі Черкаського інституту пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля Національного університету цивільного захисту України .

Однак, було дуже важко знайти майстрів, які ще вміють вкривати кулями хату. На допомогу прийшли колеги із Національного історико-культурного заповідника «Переяслав», зокрема, його генеральний директор – Лукашевич Олексій Михайлович.Співробітники Переяславського заповідника – реставратори Коберник Юрій Іванович та Поліч Євген Миколайович із великою майстерністю справилися із непростим завданням – зробили нову стріху на хаті. А працівники господарського відділу Шевченківського національного заповідника виконали внутрішні та зовнішні роботи з ремонту хати і впорядкування прилеглої території.

Співробітники Шевченківського національного заповідника висловлюють щиру подяку усім добродіям, завдяки допомозі та праці яких відвідувачі Тарасової Гори знову мають змогупоринути у атмосферу вшанування Тараса Шевченка в кінці ХІХ – на початку ХХ століть.

Share |

Оцінка користувачів

Оцінити статтю


Останні статті

«Тарасова світлиця» знову відкрила двері

Додано: 6.09.2018, 13:15

В День незалежності України перший народний музей Тараса Шевченка відкрив двері для відвідувачів Далі ...

ВШАНУВАННЯ ДНЯ ПРАПОРА УКРАЇНИ РАЗОМ З ВЕЛИКИМ КОБЗАРЕМ

Додано: 29.08.2018, 10:10

23 серпня 2018року в м.Канів на Чернечій (Тарасовій) горі відбулися урочистості з нагоди вшанування Великого Кобзаря в День Прапора України та в переддень 27-ої річниці Незалежності України. Далі ...

День незалежності України на Тарасовій Горі

Додано: 24.08.2018, 16:38

24 серпня 2018 року на могилу Тараса Шевченка піднялися прочани зі Львова, які розпочали святковий ранок молитвою за Україну Далі ...
При використанні матеріалів сайту, наявність гіперпосилання обов`язкова