День Канева

Традиційно святкові заходи з нагоди Дня міста проходили під гаслом «Канів – місто у серці». До урочистостей долучилися і співробітники Шевченківського національного заповідника. На набережній р. Дніпра було розгорнуто  презентаційний майданчик Шевченківського національного заповідника, який дозволив гостям та мешканцям міста більше дізнатися про діяльність музеїв Заповідника, зокрема, їх культурно-освітню та виставкову роботу.

Цьогорічна презентаціяШевченківського національного заповідника була побудована та представлена творчою групою як своєрідна «мозаїка цілості». Центральним експонатом, початком виставки-презентації став портрет Тараса Шевченка, складений з 1462 фотографій пам’ятників та пам’ятних знаків Кобзарю, встановлених в усіх куточках України (виконаний як спільний проект Державної казначейської служби України і подарований Заповіднику 26 травня 2018 року). Саме ім’я Тараса Шевченка, чий прах покоїться на Чернечій (Тарасовій) горі, зробив місто Канів відомим не лише в Україні, а й далеко поза його межами, про що, далекого 1861 року пророче сказав канівський протоієрей Гнат Мацкевич: «Бажав ти, брате, жити в Каневі, от і живи до кінця світу! А ти, Україно, побожно шануй наше місто, бо в нас почивають останки Тараса Шевченка. Тут, на одній із найвищих гір Дніпрових, покоїтиметься прах його і, як на Голгофі, подібно хресту Господньому, стоятиме хрест, котрий буде видно і по той, і по цей бік нашого славного Дніпра!».

«У країнах, щоїхБог благословив вродливимжіноцтвом, красунімусять бути звичайнимисобіжінками, а звичайнажінка, на мою думку, –найлучша» – писав ТарасШевченко у повісті «Художник». Другий розділ виставки-презентаціїШевченківського національного заповідника присвячено українській жінці, де на світлинах фотопроекту«Благословенні Богом українки»простими і щирими постали сучасні представниці Черкащини та Канівщини, одягнені у вбрання минулих століть.

Логічним продовженням презентаційного майданчика стала фотозона, облаштована у вигляді етнолокації: елементи національного вбрання,глиняний посуд, запашне сіно, гірлянди хмелю, що звисали з плетеного тину; духмяні яблука та гарбузи додавали колоритуі довершеності виставці.  Тут кожний бажаючий міг переодягнутись в українське національне вбрання та зробити фото на пам’ять, поринувши у глибину віків.

Справжньою родзинкою цьогорічної презентації Шевченківського національного заповідника та окрасою етнолокації  став виступ талановитого кобзаря Михайла Коваля з с. Великий Хутір Драбівського району. Святковий настрій підтримувався виконанням ліричних і мелодійних українських народних пісень, козацьких думта грою на старосвітській бандурі, майстер-класами від кобзаря з плетіння брилів.

Тож, завітавши до презентаційного майданчика Шевченківського національного заповідника, канівці та гості міста могли не лише отримати  інформацію про діяльність музеїв, зробитифото на пам’ять, а й впізнати своїх рідних чи знайомихна світлинах фотовиставки «Благословенні Богом українки»,насолодитись неповторними звуками кобзи, що сповнюють душу любов’ю та наснагою до життя.

Текст: Л. А. Сокур

Фото: Ю. А. Кардаш

Share |

Оцінка користувачів

Оцінити статтю


Останні статті

Вечір пам`яті Василя Симоненка

Додано: 21.01.2020, 10:44

17 січня відбувся вечір пам`яті Василя Симоненка Далі ...

Євгенії Горєвій 90 років

Додано: 9.01.2020, 11:13

6 січня виповнилося 90 років талановитій поетесі Далі ...

Українець. Оце і вся моя біографія

Додано: 8.01.2020, 13:54

8 січня 2020 року виповнюється 85 років з часу народження Василя Симоненка Далі ...
При використанні матеріалів сайту, наявність гіперпосилання обов`язкова