Презентація книги «Авдіївка. Шлях до перемоги»

n474-1

n474-4

n474-5

25 жовтня 2018 року у читальному залі відділу бібліотеки Шевченківського національного заповідника відбулася презентація книги «Авдіївка. Шлях до перемоги». Ця книга – своєрідний колективний літопис життя прифронтового міста Авдіївка, що на Донеччині. До збірки ввійшли 26 оповідань, авторами яких є мешканці Авдіївки та військовослужбовці ЗСУ. Зокрема, у книзі вміщено розповіді двох канівців: Юрія Паньковецького, начальника медичної служби 53 бригади, та Романа Кучеренка, бійця 72 ОМБр ЗСУ.

На заході були присутні учні 10-11 класів усіх загальноосвітніх шкіл міста, вчителі, бібліотечні та музейні працівники, члени літературної студії «Зорянка», представники Канівського міського об’єднаного військового комісаріату та інші мешканці Канева. До учасників презентації з вітальним словом звернувся Мар’ян Піняк, генеральний директор Шевченківського національного заповідника. Книгу презентувала Аліна Косовська (м. Авдіївка), керівник проекту і один із авторів, яка розповіла про створення книги і її упорядників. Крім цього, письменниця поділилася спогадами про життя рідного міста та його мешканців на лінії вогню. Також вона зазначила, що серед жителів прифронтової зони є чимало справжніх патріотів, які роблять вагомий внесок у новітню історію України. Розповідь Аліни Косовської доповнили спогади Юрія Паньковецького та Романа Кучеренка про перебування в зоні проведення АТО в районі Авдіївки. Зокрема, останній відмітив, що легко бути патріотом України, перебуваючи на мирній території, а як же важко залишатися відданим своїй країні під пострілами ворожих «Градів». Нікого із присутніх не залишив байдужим емоційний виступ голови Канівської організації Всеукраїнського товариства «Просвіта» Віри Носенко, яка зачитала власного вірша «Ромашки».

Проект «Авдіївка. Шлях до перемоги» реалізований зусиллями благодійного фонду «Зорі надії» та за підтримки небайдужих громадян. Книга побачили світ у видавництві «Твори» (м. Вінниця) у 2018 році, а рецензію на неї написав Микола Пшеничний, член Національної спілки письменників України. Книга розрахована на широке коло читачів.

 

Ольга Ісаєва

Лідія Шрамко

n474-11

n474-8

n474-10

Share |

Оцінка користувачів

Оцінити статтю


Останні статті

Києво-Печерська лавра – святиня України

Додано: 7.03.2019, 08:43

Відбулося відкриття виставки художніх фотографій Далі ...

Виставка «Києво-Печерська лавра – святиня України»

Додано: 1.03.2019, 12:41

Відкриття виставки Далі ...

Вчимося робити добро

Додано: 26.02.2019, 09:04

8 лютого в читальному залі відділу бібліотеки Шевченківського національного заповідника була проведена інтерактивна літературна година Далі ...
При використанні матеріалів сайту, наявність гіперпосилання обов`язкова