Виставка «Шевченко-художник»

13 листопада у науково-дослідному відділі «Літературна Канівщина» відбулося відкриття виставки «Шевченко-художник». На виставці представлено 40 репродукцій (комп’ютерних копій) живописних і графічних творів Тараса Шевченка із колекції культурно-просвітницького центру «Світанкова зоря» (м. Сміла).

Роботи Тараса Шевченка часом виконання датуються 1830-1861 рр. й територіально пов’язані з Росією, Україною, Казахстаном. За жанрами – це портрети, композиції на міфологічні, історичні, побутові теми, архітектурні пейзажі і краєвиди. Свої роботи Тарас Шевченко виконував у техніці олійного письма на полотні, аквареллю, сепією, тушшю, італійським і свинцевим олівцями та в техніці офорта.

За часом виконання всі живописні і графічні твори Тараса Шевченка можна поділити на три періоди: від перших робіт до академічного часу і до заслання (1830-1847), твори років заслання (1847-1857) і роботи, виконані після повернення з заслання до смерті художника (1857-1861).

На відкриття виставки завітали студенти Канівського коледжу культури і мистецтв, гості із Черкас, громадськість Канева.

 Світлана Брижицька, заступник генерального директора з наукової роботи Шевченківського національного заповідника, кандидат історичних наук, зробила огляд мистецької спадщини Тараса Шевченка, охарактеризувала окремі роботи, представлені на виставці.

Любов Міненко, викладач Канівського коледжу культури і мистецтв, член Національної спілки художників України, Національної спілки театральних діячів України, лауреат премії ім. В. Стуса, наголосила на тому, що творчість геніального художника Тараса Шевченка не достатньо популяризується в Україні.

Валентина Коваленко, письменниця, громадський діяч, депутат Черкаської обласної ради, провела паралелі між мистецькою і літературною спадщиною Тараса Шевченка, вказавши на необхідність і важливість популяризації його творчості серед широких верств населення, а особливо серед підростаючого покоління.

Віктор Пересунько, громадський діяч, директор культурно-просвітницького центру «Світанкова зоря» (м. Сміла), розповів як створювався цей виставковий проект, як підбиралися картини, виготовлялися репродукції. Дві з них – портрети Михайла Максимовича і його дружини Марії займуть достойне місце у колекції науково-дослідного відділу «Літературна Канівщина».

На відкритті виставки виступила Віра Носенко, поетеса, громадський діяч, голова канівської організації Всеукраїнського товариства «Просвіта» та канівського відділення Товариства зв’язків з українцями за межами України, член благодійного фонду «Тарасова земля» та благодійного фонду Володимира Затуливітра. У 2017 році нагороджена орденом княгині Ольги ІІІ ступеня. Віра Володимирівна підкреслила, що творчість Тараса Шевченка наскільки багатогранна, глибока і вражаюча, що ми не перестаємо відкривати його для себе знову і знову.

Канівська поетеса Ніна Пилипенко прочитала свій новий вірш, присвячений Тарасу Шевченку та підкреслила, що він один із найвизначніших майстрів пензля ХІХ століття.

Виставка «Шевченко-художник» працюватиме у науково-дослідному відділі «Літературна Канівщина» Шевченківського національного заповідника (вул. Успенська, 10) до 25 грудня.

 

 

Ірина Юрченко

Фото Ірини Фрунт

Share |

Оцінка користувачів

Оцінити статтю


Останні статті

Формування і розвиток дитячої творчості

Додано: 6.02.2019, 14:03

1 лютого у науково-дослідному відділі «Літературна Канівщина» відбулося методичне об`єднання Далі ...

ЗВЕРНЕННЯ

Додано: 19.01.2019, 15:37

Звернення хранителів меморіалу Тараса Шевченка до відвідувачів Шевченківського національного заповідника Далі ...

Виставка «Наша пам'ять – наша доля»

Додано: 16.01.2019, 15:22

12 січня у музеї «Літературна Канівщина» відкрилася виставка Далі ...
При використанні матеріалів сайту, наявність гіперпосилання обов`язкова