ЗВЕРНЕННЯ

Шановні гості Кобзаревого дому!

Шевченківський національний заповідник засвідчує вам свою повагу і вітає кожного, хто сповідує духовні заповіти Кобзаря і прагне віддати шану Українському Генію, який став уособленням українського народу у його прагненні до волі і творення власної держави.

Ми сподіваємось, що саме почуття щирої поваги до Тараса Шевченка, бажання пізнати правдиву історію України та прагнення долучитись до її самобутньої культури привели вас до його  меморіалу на Тарасовій горі у Каневі.

Адже ця мальовнича гора здавна належить до сакральних місць українського народу. Обрана багато століть тому ченцями-печерниками для заснування святої обителі, вона уже в XVI - XVII століттях стала козацьким пантеоном, де побратими-запорожці поховали легендарних гетьманів Івана Підкову, Самійла Кішку та Якова Шаха.

Від  22 травня 1861 року - дня перепоховання Тараса Шевченка, - висока Тарасова (Чернеча) гора над Дніпром стала новітньою національною святинею, місцем прощі мільйонів шанувальників Поета з усіх історичних земель України та десятків держав світу.

Відтоді друзі і родина Тараса Григоровича, національно свідома інтелігенція спільно прагнули зберегти сакральність  та заповідність Тарасової гори і її унікального довкілля, сформувати тут атмосферу взаєморозуміння і братерства.

Проте, на жаль, за понад півторастолітню історію меморіалу відомі й непоодинокі випадки використання могили Шевченка задля політичних амбіцій, що зрештою неминуче призводило до розбрату і творення фальшивих кумирів.

Усвідомлюючи високу місію меморіалу Кобзаря та дотримуючись багатолітніх традицій хранителів його могили, Шевченківський національний заповідник звертається до всіх, хто планує піднятись на Тарасову гору, неухильно дотримуватись етичних норм і правил поведінки біля національної Святині, утримуватись від будь-яких дій чи закликів, що можуть спричинити конфронтацію та розбрат, і категорично заперечує проти використання заповітної території і могили Кобзаря для ведення політичної агітації із застосуванням партійної символіки, оскільки це суперечить народній моралі, Статуту заповідника та законодавству України.

Відвідання меморіалу Тараса Шевченка і музеїв заповідника має бути подорожжю у світ національної культури і сприяти творенню духовного простору.

 

З повагою і щирою гостинністю –

Шевченківський національний заповідник

Share |

Оцінка користувачів

Оцінити статтю


Останні статті

«Подробиці Шевченкового життя»

Додано: 5.05.2021, 16:40

Вийшла друком книга Володимира Мельниченка Далі ...

Козацькому роду - нема переводу

Додано: 5.05.2021, 16:23

Вийшла у світ ошатна подарункова книга у видавництві «Бізнес-стиль» Далі ...

Співчуття

Додано: 3.05.2021, 21:08

2 травня 2021 року відійшов у вічність Віктор Савович Тарахан Далі ...
При використанні матеріалів сайту, наявність гіперпосилання обов`язкова