Формування і розвиток дитячої творчості

 

 

 

1 лютого у науково-дослідному відділі «Літературна Канівщина» Шевченківського національного заповідника відбулося міське методичне об`єднання бібліотекарів, вчителів

4-х класів та основ здоров`я на тему «Формування і розвиток дитячої творчості в новій українській школі засобами арт та бібліотерапії, їх вплив на здоров`я дитини». Захід організовано та проведено вчителями та бібліотекарем комунального закладу «Канівський ліцей №6 Канівської міської ради ОТГ Черкаської області» спільно з співробітниками науково-дослідного відділу «Літературна Канівщина».

В програму заходу включили екскурсію по виставці скульптурних портретів Георгія Стрітенка «Наша пам'ять – наша доля» та творчу зустріч з автором. Учасники методичного об`єднання відкрили для себе нове ім`я в мистецькому просторі. Адже Георгій Стрітенко лише нещодавно почав представляти свої роботи на виставках. Перша виставка експонувалася у Центрі Культури і Мистецтв (м.Канів), друга у Музеї гетьманства (м.Київ). У музеї «Літературна Канівщина» експонується третя персональна виставка талановитого митця.

Георгій Стрітенко зустрівся з бібліотекарями та вчителями, розповів про свої роботи та відкрив педагогічній спільноті ще одну грань свого таланту – літературну. Його поезія вражає не менше ніж скульптурні портрети. Сподіваємося, що вірші нашого земляка будуть опубліковані і знайдуть вдячного читача.

Родзинкою заходу став майстер-клас по ліпленню з глини від Георгія Стрітенка. Глина є прекрасним матеріалом для творчості, вона розвиває дрібну моторику, фантазію, просторове і образне мислення. У поєднанні з водою глина стає неймовірно пластичною, а від дотику рук – теплою і м’якою. Глиняну заготовку можна переробляти кілька разів, доводячи її до досконалості. Для цього потрібно її зволожити, перем’яти – і матеріал знову готовий до роботи. Під час майстер-класу кожен учасник оволодів базовими вміннями та навиками ліплення з глини і спробував створити скульптурний портрет.

Педагоги та бібліотекарі зможуть використати отримані на методоб`єднанні знання у своїй практичній роботі по формуванню та розвитку дитячої творчості.

Текст: Ірина Юрченко, Ольга Запісочна

Фото: Ірина Фрунт

Share |

Оцінка користувачів

Оцінити статтю


Останні статті

Визволителі Канівської землі

Додано: 15.02.2019, 10:45

Вечір пам’яті до 75- річниці з дня визволення Канева від нацистських загарбників Далі ...

Відходять у вічність добрі друзі Тарасової гори

Додано: 12.02.2019, 08:51

Перервалося життя Анатолія Михайловича Ящука Далі ...

Формування і розвиток дитячої творчості

Додано: 6.02.2019, 14:03

1 лютого у науково-дослідному відділі «Літературна Канівщина» відбулося методичне об`єднання Далі ...
При використанні матеріалів сайту, наявність гіперпосилання обов`язкова