Театральна сторінка життя

21 лютого 2019 року наукові співробітники Шевченківського національного заповідника (Канів) з величезним задоволенням подивилися виставу «Везде один… Свеча на ветру» у Національному академічному театрі російської драми імені Лесі Українки, присвячену 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка. Хочемо відзначити, що сценічна композиція й постановка Михайла Резніковича правдиво і переконливо розкривають тему одинокості Тараса Шевченка, оскільки в основі текстів — першоджерела, а саме: Шевченкові щоденник, листи, а також документи ІІІ відділення власної Його Імператорської Величності канцелярії. Відчувається глибоке переосмислення першоджерел. Захоплююча гра акторів, вдалий музичний супровід, оригінальна співуча подача віршованих текстів, прекрасні костюми, сценографія, освітлення — усе виглядало органічно у сприйнятті нехрестоматійного образу Тараса Шевченка у часи відчаю, втрати віри та надії. Талант завжди одинокий. Ця театральна постановка звільняє нас від переобтяження усього знаного раніше про українського Генія. Ми відкриваємо його як Людину зі своїми слабкістю і проявами благородства душі. Захоплюючою несподіванкою стала для нас сцена з Гоголівським Чічіковим із «Мертвих душ» та інсценізація «Старого холостяка» Беранже. Це ще раз підтвердило, який Шевченко був неоднозначний, як глибоко бачив вади суспільства, недосконалість людської натури.

Вважаємо що ця постановка необхідна не лише столичному глядачу, а й усім, кому Тарас Шевченко небайдужий. Тому щиро бажаємо колективу театру розширення географії глядацької аудиторії.

Висловлюємо окремо подяку Діброву Дмитру Вікторовичу, головному адміністратору театру, керівнику служби з організації та обслуговування глядачів, у сприянні у перегляді вистави.

Науковці

Шевченківського національного

заповідника

Share |

Оцінка користувачів

Оцінити статтю


Останні статті

Вчимося робити добро

Додано: 26.02.2019, 09:04

8 лютого в читальному залі відділу бібліотеки Шевченківського національного заповідника була проведена інтерактивна літературна година Далі ...

Театральна сторінка життя

Додано: 26.02.2019, 08:50

21 лютого 2019 року наукові співробітники Шевченківського національного заповідника подивилися виставу «Везде один… Свеча на ветру» Далі ...

Визволителі Канівської землі

Додано: 15.02.2019, 10:45

Вечір пам’яті до 75- річниці з дня визволення Канева від нацистських загарбників Далі ...
При використанні матеріалів сайту, наявність гіперпосилання обов`язкова