Пам'ятні дні

Березневі пам’ятні дні біля могили Тараса Шевченка кожного разу пробуджують найдорожчі почуття, актуалізують смисли життя, яких найбільше потребує суспільство.

9 березня 2019 виповнюється 205 років з дня народження Тараса Шевченка. «Шевченко – митець, який відкрив для української нації двері в безкінечність. Саме він є гарантом нашої вічності…» – сказав Микола Жулинський. Значення постаті Тараса Шевченка для українського народу переоцінити неможливо. 

Поет і художник Тарас Григорович Шевченко – культурний феномен, який перебував у центрі суспільно-культурного процесу в Україні з середини XIX сторіччя, будитель і просвітитель української нації, основоположник нової української мови та літератури.  

Цього дня на Тарасовій горі президент України Петро Порошенко вручив Національні премії України імені Тараса Шевченка видатним українським діячам культури та мистецтва. Письменники Богдан Горинь і Оксана Забужко, режисери Ростислав Держипільський і Роман Бондарчук отримали  свої нагороди біля могили Кобзаря в Каневі.  

«Цього року Національну премію отримують видатні українські митці, які зробили великий внесок в українське національне відродження, здобули не одну блискучу перемогу на культурному фронті. Так, саме на фронті, бо тепер мова, культура, мистецтво, освіта, інформація для нас також поле боротьби за єдність, за цінності і смисли нашого життя, за щасливе майбутнє України», – сказав Президент під час церемонії вручення Національної премії.

На «Прощу до Канева» вже вп’яте прибули паломники Київської архиєпархії Української Греко-Католицької Церкви за участі Блаженнішого Патріарха УГКЦ Святослава Шевчука та Владики Йосифа (Міляна), Єпископа-помічника Київської архиєпархії, які очолили Архиєрейську Божественну Літургію в церкві Покрови Пресвятої Богородиці Далі урочиста хода на Тарасову гору та церемонія покладання квітів до могили Тараса Шевченка, панахида за упокій душі  Кобзаря та всіх полеглих за волю України.

10 березня 2019 року з ранку людно на Тарасовій горі.  До могили лягають квіти, спільна поминальна молитва.

Всі бажаючі мали змогу оглянути експозиції музею Тараса Шевченка, Тарасової світлиці, виставок «Феномен родини Теліженків» (мистецьких творів сім’ї Теліженків: Миколи, Олександри та Олесі з м. Черкаси), «Разом назавжди»  (із серії: «Етапи державотворення»), присвячена Дню Соборності України, 100-річчю Акту Злуки УНР та ЗУНР» та «Музей починається з колекції» (з нових надходжень до фондової збірки Заповідника 2016-2018 рр.).

 

Л.Миколенко, Т.Філіпович

Share |

Оцінка користувачів

Оцінити статтю


Останні статті

Зустріч з родичами Шевченка

Додано: 9.05.2019, 15:36

Стало нашою доброю традицією проводити зустрічі з родичами Тараса Шевченка на Чернечій горі Далі ...

Добра душа і жила добром

Додано: 9.05.2019, 15:26

Минуло двадцять років, як закінчився земний шлях канівської поетеси Катерини Піки Далі ...

Таємниці світлих снів

Додано: 26.04.2019, 10:46

Мистецька виставка картин Івана Пилипенка Далі ...
При використанні матеріалів сайту, наявність гіперпосилання обов`язкова