Шевченківський національний заповідник – це культурно-мистецький та освітній простір, де формується майбутнє української нації

2 квітня 2019 року на базі Шевченківського національного заповідника відбулось виїзне заняття студентів першого курсу спеціальності «Міжнародні відносини,суспільні комунікаціїтарегіональні студії» навчально-наукового інституту історії й філософії Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького з дисципліни «Дипломатичний протокол та етикет».

Окрім студентів-першокурсників,на занятті були присутні організатори нестандартного освітнього заходу, викладачі Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького доктор історичних наук, професор Анатолій ЮзефовичЧабан, кандидат історичних наук, доцент Анжела ПетрівнаІржавська, приймаюча сторона, в особі першого заступника генерального директора Шевченківського національного заповідника, екс-міністра культури України, Посла України у Республіці Білорусь(2007–2010) Ігоря Дмитровича Ліхового, наукових співробітників Шевченківського національного заповідника та гість заходу – кандидат історичних наук, директор Канівського коледжу культури і мистецтв УДПУ імені Павла Тичини Віктор Петрович Тихомир.

Тематика виїзного заняття була присвячена використанню в дипломатії практики національних культурних заповідників / на прикладі Шевченківського національного заповідника. Роботу з присутніми у залі було організовано у формі круглого столу, що сприяло обміну думками та спілкуванню у невимушеній обстановці.

У ході роботи круглого столу було розглянуто питання організації прийомів закордонних делегацій у Шевченківському національному заповіднику, порушенопроблему формування особистості сучасного українського дипломата, його фахової підготовки, рівня патріотичних і особистісних моральних якостей. Активну участь в обговоренні вище окреслених питань взяли студенти, наукові співробітники Шевченківського національного заповідника, організатори та гості заходу.

Своє бачення щодо того, яким має бути сучасний дипломат, висловив Віктор Петрович Тихомир, зауваживши, що сьогодні не достатньо отримати диплом, потрібно володіти значним інтелектуальним, культурним потенціалом, мати креативне мислення і бути готовим до прийняття нестандартних рішень.

Ігор Дмитрович Ліховий поділився зі студентами власним досвідом дипломатичної роботи за кордоном, труднощами та можливими способами їх подолання задля формування позитивного іміджу нашої держави за кордоном та налагодження партнерських зв’язків. На власному прикладі продемонстрував, яка відповідальність лежить на дипломатичній особі і як багато від неї залежить у взаємозв’язках між державами. Діалог з екс-Послом, демонстрація відео викликали особливий інтерес у студентської молоді.

На завершення заходу сторони обмінялися подарунками.

Окрім, власне, навчальної, даний візит носив і виховну мету. Відтак, перебування юних дипломатів на Тарасовій горі розпочалось з відвідин могили Тараса Шевченка та вшанування його пам’яті. По завершенню круглого столу викладачі та студенти, у супроводі Ігоря Дмитровича Ліхового ознайомились з експозицією музею Тараса Шевченка та відвідали виставки «Феномен родини Теліженків» і «Разом назавжди» (із серії: «Етапи державотворення»), доДня Соборності України, 100-річчя Акту Злуки УНР та ЗУНР.

Сподіваємося, що емоційний, енергетичний та інформаційний заряд, отриманий у ході виїзного заняття на святій для кожного українця Тарасовій горі, стануть для молодісправжнім дороговказом на шляху її становлення як дипломатичної еліти та служіння інтересам України й українського народу.

Share |

Оцінка користувачів

Оцінити статтю


Останні статті

Тарас Шевченко єднає народи

Додано: 31.05.2019, 11:37

24 травня на Тарасовій горіпобували учасники ІV Міжнародного проекту-конкурсу Далі ...

Образ і слово Кобзаря у вишивці

Додано: 31.05.2019, 11:23

Творча зустріч з Зоєю Коваленко та Катериною Калініченко Далі ...

Члени Національної спілки письменників України на Тарасовій горі

Додано: 31.05.2019, 11:03

23 травня 2019 року у конференц-залі музею відбулась літературна зустріч Далі ...
При використанні матеріалів сайту, наявність гіперпосилання обов`язкова