Таємниці світлих снів

Мистецьку виставку картин під романтичною назвою «Таємниці світлих снів»презентує жителям та гостям Канева її автор– заслужений діяч мистецтв України, член Національної спілки художників України Іван Пилипенко (м. Київ).

У виставковому залі музею Тараса Шевченка відвідувачів захоплює білосніжне мережево фарб,через яке постає дивовижний світ художника. Перші хвилини перебування перед кожним полотном вводять глядача у магію «світлого сну». Переходячи від картини до картини, як через світлу імлу відвідувачам проглядаються біло-золотаві дзвіниці храмів Києво–Печерської Лаври, безмежні українські пейзажі, ніжно-рожеві та білосніжні квіти, блакитне море з вітрильниками. Білий – це найсвітліший з кольорів, символ чистоти і невинності, який приносить спокій, пом'якшує емоції, служить хорошими ліками від стресу, дає відчуття свободи. Акцент саме на білому кольорі – це і є власний стиль автора.

«…Використання світлих фарб у живопису – це мій шлях. Були часи, коли працював із світлою і темною фарбою… Але коли отримав майстерню на території Києво-Печерської Лаври, не очікувано навіть для себе, помітив, що дедалі використовую все частіше світліші кольори. Віками намолене місце подарувало мені спокій і в житті і в роботі. Тому у кожній моїй роботі також відчувається спокій…» – зауважує Іван Пилипенко.

Яскраве емоційне забарвленняі проникливий ліризм вирізняють роботи художника. Митець,описуючи мастихіномсюжет, висловлює свій настрій, створює емоційно насичені образи, демонструє новебачення краси і неповторності давно знайомих місць. Характерний ніжний білий колір з різноманітними відтінками вражає глядача підкресленою фактурністю накладеної фарби, спонукає шукати у своїй душі місце для роздумів про буття.

Народився Іван Пилипенко 9 березня 1957 року у селі Щаснівка на Чернігівщині. У 1978 році закінчивши навчання у Київському художньо-промисловому технікумі, продовжив студіювати у приватній мистецькій школі Віктора Зарецького, далі вступив на навчання у Київський Державний художній інститут у майстерню монументального живопису. Його наставниками були Вілен Чеканюк і Микола Стороженко. У 1992-1997 роках проходив стажування у арт-коледжі м. Челтонхемі (Великобританія), у творчих майстернях асистентури Академії образотворчого мистецтва і архітектури (Україна), де під керівництвом Миколи Стороженка та його батьківською опікою й розвивався талант і авторський стиль митця.

Художник є учасником всеукраїнських та міжнародних виставок. Його роботи перебувають у колекціях вітчизняних музеїв, приватних колекціях України і світу.

Share |

Оцінка користувачів

Оцінити статтю


Останні статті

День знань

Додано: 30.08.2019, 18:51

До 200-річчя з дня народження Пантелеймона Куліша

Додано: 7.08.2019, 14:56

7 cерпня 2019 року виповнюється 200 років з дня народження Пантелеймона Куліша Далі ...

160-річчя останньої подорожі Тараса Шевченка в Україну

Додано: 25.07.2019, 11:57

26 червня 2019 року на Тарасовій Горі відбулося наукове засідання Далі ...
При використанні матеріалів сайту, наявність гіперпосилання обов`язкова