Образ і Слово Кобзаря у вишивці

Виставка «Образ і Слово Кобзаря у вишивці» – це галерея портретів і цитат Т. Г. Шевченка, вишитих за розміщеними у четвертому альбомі «Української вишивки» заслуженого майстра народної творчості України, лауреата обласної премії імені Панаса Мирного, лауреата літературно-мистецької премії імені Олени Пчілки, викладача вищої категорії, нині покійного Григорія Кисіля, який майже 40 років свого життя присвятив вишивці та створенню вишивальних схем, підготував і видав п’ять альбомів за власноруч розробленими схемами для вишивання хрестиком без використання комп’ютерних технологій.

Ідея проекту виникла у 2016 році. Зі своїм задумом Григорій Олексійович звернувся до полтавської вишивальниці, однієї з активісток громадського Шевченківського руху Катерини Андріївни Калініченко.

 За допомогою громадських організацій і Центру Народної Творчості було залучено вишивальниць з Полтави та районів області, а завдяки співпраці Шевченківського комітету під керівництвом Володимира Степанюка з колективом музею Т. Шевченка у Каневі – ще сім активістів з міста Канів. Тож у втіленні проекту взяли участь 77 вишивальниць і один вишивальник.

 Вишивальникам роздали укомплектовані пакунки зі схемами та матеріалами. «Усі схеми ми роздрукували, додали до кожної спеціальну тканину та навіть підібрали муліне відповідних відтінків – згідно з кольоровою розкладкою схем. Майстрам на роботу дали рік» - згадує Катерина Андріївна.

Та, звісно, без матеріальної підтримки реалізувати задум не вдалося б. Фінансову підтримку у роботі над проектом надали: депутат Верховної Ради Юрій Бублик, Департамент культури і туризму Полтавської ОДА, Центр народної творчості,  Полтавський краєзнавчий музей, видавництво «Дивосвіт», бібліотека-філіал №7, ВГО Союз Українок, ГО «Всеукраїнське товариство політичних в’язнів і репресованих» та ін.

Презентація проекту відбулася у Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського. А потім подорож Україною.

Катерина Андріївна Калініченко взяла на себе обов’язки не тільки організатора й координатора проекту, а й спільно зі своїм чоловіком Григорієм Даниловичем (волонтером, оформлювачем, умільцем на всі руки) забезпечувала перевезення експонатів та їх презентацію в містах України.

«Мета нашого проекту: творче об’єднання українців навколо образу і слова Кобзаря, що продовжує пробуджувати серця і душі українців. А девіз, з яким ми працюємо вже багато років – «З молитвою за Україну» – наголосила організаторка та координатора проекту – Катерина Калініченко.

Вишиті роботи  подолали з кінця в кінець України більше семи тисяч кілометрів, їх побачили тисячі людей. В Ужгороді полтавський проект назвали п’ятою подорожжю Тараса Шевченка Україною: три поїздки Кобзар здійснив за свого життя, четвертим був скорботний шлях з Петербурга до Канева, тепер же Шевченко у вишивці мандрував Україною.

22 травня 2019 року, в день повернення Тараса Шевченка в Україну, вишивки передали в дар Шевченківському національному заповіднику.

Share |

Оцінка користувачів

Оцінити статтю


Останні статті

Виставка Петра Грицюка

Додано: 17.10.2019, 09:49

В музеї «Народне декоративне мистецтво Канівщини» діє виставка Далі ...

Ми діти козацького роду

Додано: 17.10.2019, 09:27

Козацьке свято дитячого садочка Далі ...

"Вічність у пісні"

Додано: 9.10.2019, 10:59

11 жовтня відбудеться презентації книги Далі ...
При використанні матеріалів сайту, наявність гіперпосилання обов`язкова