Образ і слово Кобзаря у вишивці

24 травня у відділі бібліотеки Шевченківського національного заповідника відбулася творча зустріч з Зоєю Коваленко та Катериною Калініченко – поетесами, народними майстринями, учасницями творчого проекту «Образ і слово Кобзаря у вишивці».

Зоя Коваленко – бібліотекар за фахом, займалася педагогічною, журналістською та правозахисною діяльністю. Керівник Центру правозахисту і контролю за дотриманням законності в Полтавській області. Фундаторка НРУ на Полтавщині, а нині голова ради старійшин Полтавського крайового НРУ, майстриня народної вишивки. Нагороджена орденом Козацької слави «Козацький хрест» (1997). У 2006 році була висунута від Полтавською філією Суспільних наук України на Нобелівську премію у номінації «Жінки світу у боротьбі за мир». Майстриня-вишивальниця, координатор проекту «Оберіг «Україна всіх єднає».

Зоя Коваленко представила власні вишиті роботи та презентувала свою першу книгу «РУХ – це життя», присвячену пам`яті В`ячеслава Чорновола. Основна частина книги – вірші Зої Коваленко, які ілюструють історію нашої держави останніх десятиліть ХХ – початку ХХІ століття.

Катерина Калініченко – поетеса, автор поетичних збірок «Дорогами життя» (2008), «Поклик рідної землі» (2011), «Ріднокрай» (2013), «Пророк і майдан» (2014), «Душа живе у серці України» (2016). Лауреат ХІІІ та ХІV Загальнонаціональних конкурсів «Українська мова – мова єднання» в номінаціях «Мовне багатоголосся» та «Велич слова Кобзаря».

Майстриня човникового мереживоплетіння – фриволіте, керівник і координатор проекту «Образ і слово Кобзаря у вишивці». До Канева вона приїхала разом з своїм чоловіком Григорієм, який їй допомагав презентувати цей творчий проект у багатьох містах України.

На заході були присутні канівські вишивальниці – учасниці проекту – Віра Носенко, Валентина Учень та Валентина Нікітенко.

Зустріч пройшла в теплій, дружній атмосфері. На заході виступили: Ірина Бречко – одна з перших учасниць народного руху на Полтавщині, Віра Носенко – поетеса, громадська діячка, Тамара Філіпович – завідувач відділу Шевченківського національного заповідника та ін.

Почесні грамоти та подяки, за участь у проекті, вручили Валентині Нікітенко, яка не була присутня на урочистій презентації у музеї Тараса Шевченка.

Зоя Коваленко та Катерина Колісниченко передали до фондів Шевченківського національного заповідника свої книги.

Учасники заходу сфотографувалися біля вишитого оберегу «Україна всіх єднає». Оберіг мандрував у зоні бойових дій на сході України, де бійці долучалися до його вишивання і зараз мандрує Україною.

Наступного дня Катерина Калініченко представила свої мереживні вироби та провела майстер-клас з фриволіте для бажаючих ближче познайомитися з цим витонченим мистецтвом.

Текст: Ірина Юрченко

Лідія Шрамко

Фото Ірина Фрунт

Людмила Дяченко

Share |

Оцінка користувачів

Оцінити статтю


Останні статті

«Подробиці Шевченкового життя»

Додано: 5.05.2021, 16:40

Вийшла друком книга Володимира Мельниченка Далі ...

Козацькому роду - нема переводу

Додано: 5.05.2021, 16:23

Вийшла у світ ошатна подарункова книга у видавництві «Бізнес-стиль» Далі ...

Співчуття

Додано: 3.05.2021, 21:08

2 травня 2021 року відійшов у вічність Віктор Савович Тарахан Далі ...
При використанні матеріалів сайту, наявність гіперпосилання обов`язкова