Раїса Василівна Танана — подвижниця музейної справи

   

24 травня2019 року працівники Шевченківського національного заповідника зібралися в конференц-залі музею Тараса Шевченка аби вшанувати Раїсу ВасилівнуТанану, шевченкознавця,  музеєзнавця, краєзнавця, заслуженого працівника культури України (2000), члена Національної спілки краєзнавців України (2011).

Свою трудову діяльність у музеї Т. Г. Шевченка вона розпочала  1971 року, приїхавши до Канева разом із родиною з Харківщини. З початку працювала науковим співробітником відділу «Життя і творчість Т.Г. Шевченка», а з 1975 року завідувачем науково-дослідного експозиційного відділу «Історія Шевченкової могили».

Маючи прекрасний дар організатора, Раїса Василівна 15 років очолювала профспілкову організаціюЗаповідника.

Вона відома як дослідник історії Тарасової гори, визначних постатей української культури і мистецтва. Її  праці широко використовуються  в науковій і просвітницькій роботі. Автор книг та понад 300 публікацій в наукових збірниках і періодичних виданнях та пресі.

Нагороджена Почесними грамотами Верховної Ради України, Міністерства культури України. Лауреат обласної краєзнавчої премії імені М. Максимовича (2014).

Про її наукову і культурно-освітню діяльність усі бажаючі могли ознайомитися оглянувши книжкову виставку «Подвижниця музейної справи – Танана Раїса Василівна», що була розгорнута в конференц-залі  під час заходу. На ній було представлено видання дослідниці та праці, що написані нею у співавторстві.

У картотеці відділу бібліотеки Заповідника в розділі «Бібліографія публікацій працівників Шевченківського національного заповідника» міститься 203 описи публікацій Р. В. Танани, здійснених нею в часописах, газетах за різні роки. Ці описи увійшли до біобібліографічного довідника «Раїса Василівна Танана» (Черкаси, 2009).

Раїса Василівна завжди була найактивнішим читачем бібліотеки. Під час роботи над своєю останньою науковою темою «Видатні діячі української культури на могилі Тараса Шевченка» створила іменну картотеку, яку подарувала бібліотеці.

 Заслуги Раїси Василівни надзвичайно великі. Про це тепло було сказано керівником Заповідника М.В. Піняком,  колегамиІ. Д. Ліховим, Н. В. Долгіч, Л. О.Чорною, В. В. Дзимою, В. П. Тахтаровою, Г. І. Манжарою, Т. М. Чулковою.

Відеоряд із фото різних років нагадав усім присутнім про творчу діяльність та цікаві зустрічі Раїси Василівни з відвідувачами Тарасової гори. Вона й сама поділилася спогадами про минуле.

Слова подяки за самовіддану працю та багато квітів – так закінчилася ця радісназустріч.

 

 

Текст - Людмила Дяченко

Фото – Юрій Кардаш

Share |

Оцінка користувачів

Оцінити статтю


Останні статті

«Подробиці Шевченкового життя»

Додано: 5.05.2021, 16:40

Вийшла друком книга Володимира Мельниченка Далі ...

Козацькому роду - нема переводу

Додано: 5.05.2021, 16:23

Вийшла у світ ошатна подарункова книга у видавництві «Бізнес-стиль» Далі ...

Співчуття

Додано: 3.05.2021, 21:08

2 травня 2021 року відійшов у вічність Віктор Савович Тарахан Далі ...
При використанні матеріалів сайту, наявність гіперпосилання обов`язкова