«В своїй хаті своя й правда, і сила, і воля»

 

Напередодні  дня Святої Трійці, в одну з найголовніших поминальних субот, 15 червня 2019 року на Тарасовій горі у Каневі, відбулося урочисте вручення відзнаки Фонду Тараса Шевченка  «В своїй хаті своя й правда, і сила, і воля» за значний подвижницький внесок у розбудову Української держави. Цього року нагороду отримали:

Ігор Юхновський, відомий у світі вчений фізик-теоретик, державний, політичний, громадський  діяч, народний депутат України кількох скликань, ініціатор проведення доленосного референдуму про незалежність України, у трьох скликаннях очільник комітету  Верховної Ради України з питань науки та освіти, брав активну участь у підготовці та схваленні Конституції України, від 2006 р. в.о. голови Українського інституту національної пам′яті, ініціатор створення Міжнародного благодійного фонду національної пам′яті та його очільник. Має численні державні відзнаки, Герой України.

Анатолій Лихошвай, кобзар, представник  Полтавської кобзарської школи, в різні періоди своєї творчості: соліст – вокаліст ансамблю бандуристів Полтавської філармонії, очільник Будинку культури Полтавського району, викладач сценічної мови та акторського мистецтва, зокрема, у Стрітівській кобзарській школі, що на Київщині, методист Київського інституту культури тощо, впродовж 20 років кобзарював на встановлення пам’ятника  Марусі Чурай у Полтаві. Має державні відзнаки – за подвижницьке служіння кобзарському мистецтву, його збереження, розвиток, поширення і виховання численних його послідовників.

Микола Лесюк, доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри  Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника, автор понад 300 наукових праць з проблем української мови на теренах сучасної України, активний фундатор обласного Товариства української мови ім. Тараса Шевченка, його очільник понад 20 років.

Віра Коник, Голова Українського земляцтва та Конгресу українців Естонії, журналіст. Має відзнаки: Президента Естонії – Орден Білої зірки У ступеня, Президента України – медаль до 25 – річчя незалежності України, інші державні відзнаки України та Естонії, зокрема, через засоби масової інформації й підтримку національного життя української діаспори.

Також в цей день на Тарасовій горі проходив третій тур Всеукраїнського квест-марафону  «Чи знаємо ми Тараса Шевченка?» (за ініціативи родички поета  Людмили Красицької, яка багато років очолює Всеукраїнський благодійний культурно – науковий фонд Т.Г.Шевченка). Захід відбувся з використанням музейної експозиції та за участі в журі конкурсу представника музею  - Алли Яхімович. Учасники прочитали напам’ять  свої улюблені твори (або уривки) Тараса Шевченка та в інтерактивному режимі проілюстрували з допомогою музейної експозиції події, факти з життя поета, пов’язані з цим твором.

Після закінчення конкурсу відбулося підведення підсумків туру та нагородження переможців у конференц – залі музею.

Share |

Оцінка користувачів

Оцінити статтю


Останні статті

«Подробиці Шевченкового життя»

Додано: 5.05.2021, 16:40

Вийшла друком книга Володимира Мельниченка Далі ...

Козацькому роду - нема переводу

Додано: 5.05.2021, 16:23

Вийшла у світ ошатна подарункова книга у видавництві «Бізнес-стиль» Далі ...

Співчуття

Додано: 3.05.2021, 21:08

2 травня 2021 року відійшов у вічність Віктор Савович Тарахан Далі ...
При використанні матеріалів сайту, наявність гіперпосилання обов`язкова