«Мої духовні криниці»

 

02 жовтня 2019 року фондова книжкова колекція та бібліотека  Шевченківського національного заповідника поповнилися цінним дарунком — примірниками книги «Мої духовні криниці : стаття та інтерв’ю ХХІ століття» (2019) від автора Володимира Юхимовича Мельниченка, відомого вченого і публіциста, доктора історичних наук академіка НАПН України, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка. За словами автора у книзі в концентрованому вигляді передано визначальний зміст і ключові висновки, живі емоції і хвилюючі подробиці більше як 30 монографій автора, присвячених життю та творчості Тараса Шевченка, Миколи Гоголя, Осипа Бодянського, Михайла Максимовича, Михайла Щепкіна, Михайла Грушевського, Богдана Ступки, а також — діяльності Культурного центру України в Москві, який Володимир Юхимович очолював у 2001—2015 роках.

Із В. Ю. Мельниченком наш Заповідник має давні наукові та творчі зв’язки. Усі українознавчі книги вченого наповнені амбівалентністю та історичною правдою. Вони є вагомою складовою колекції Заповідника, широко використовуються науковими співробітниками у пошукуваннях, а також у експозиційній, виставковій роботі. Володимир Юхимович підтримав ініціативу проведення на Тарасовій горі і був учасником двох Міжнародних Шевченківських читань (2017, 2018) та Міжнародної наукової конференції «Тарас Шевченко і Михайло Грушевський:  у пошуках шляху до незалежної України» (2016).

Спілкування з вченим завжди дає натхнення для нових задумів, нових ідей, наштовхує на відкриття. Ми щиросердно бажаємо Володимиру Юхимовичу успішного завершення проекту з написання коментарів до щоденника Тараса Шевченка. На це майбутнє видання чекає, без перебільшення, уся наукова спільнота.

 

Текст і  фото – Світлана Брижицька

Share |

Оцінка користувачів

Оцінити статтю


Останні статті

Вечір пам`яті Василя Симоненка

Додано: 21.01.2020, 10:44

17 січня відбувся вечір пам`яті Василя Симоненка Далі ...

Євгенії Горєвій 90 років

Додано: 9.01.2020, 11:13

6 січня виповнилося 90 років талановитій поетесі Далі ...

Українець. Оце і вся моя біографія

Додано: 8.01.2020, 13:54

8 січня 2020 року виповнюється 85 років з часу народження Василя Симоненка Далі ...
При використанні матеріалів сайту, наявність гіперпосилання обов`язкова