Поповнення колекції

   

Нещодавно колекція книжкової Шевченкіани Шевченківського національного заповідника поповнилася новим унікальним виданням – «Кобзар» Тараса Шевченка в чотирьох книгах і футлярі. - Львів: Видавничий дім «Наутілус», 2019.

Це щедрий дар Олександра Завадка, видавця і ініціатора видання, директора  Видавничого дому «Наутілус» (Львів). «Кобзар» настільки оригінальний в самій ідеї і виконанні, що коли в одній приватній телефонній розмові зайшла мова про нього, – мій співрозмовник, непересічний поціновувач видань Шевченка, промовив: «Нічого кращого не бачив». Безмежно вдячні цій людині за таку оцінку (особу не розголошуємо – професійна таємниця), адже відтоді ми зацікавилися цим виданням.

 Чотири книги «Кобзаря», а це майже 2000 сторінок автентичних текстів поезій Тараса Шевченка і контекстних ілюстрацій до них, зібрані в чотирикнижний куб на зразок «Оракула» Бальтасара Грасіана. Видання розкішно оправлено: суцільнокриті червоно-чорні шкіряні палітурки з блінтовим і конгревним тисненням, орнаментальні форзаци, розгорнуті титули, шмуцтитули до розділів, орнаментовані колонтитули, заглавні літери.  Окремо відзначимо ілюстрації. Тексти поезій Тараса Шевченка видавець ілюструє шедеврами світового мистецтва. У статті «Слово видавця» автор ідеї слушно зауважує: «…постать нашого пророка штучно звужена до борця проти всіх видів поневолення … потребує осучаснення й переосмислення». Надзвичайно якісні репродукції фрагментів та цілих художніх полотен Франсіско Де Гойї, Антоніса Ван Дейка, Мікеланджело Буонарроті, Гюстава Доре, Пітера Пауля Рубенса, Сальвадора Далі, Рембрандта Ван Рейна, Пабло Пікассо, Анрі Матісса, Рене Магрітта, Хоакіна Сорольї, Едварда Мунка, Вінсента Ван Гога, Василя Тропініна, Костянтина Крижицького, Іллі Рєпіна, Володимира Маковського, Миколи Пимоненка, Архипа Куїнджі, Опанаса Сластіона, Тараса Шевченка та багатьох інших митців (понад 1000 визначних творів мистецтва на кожному аркуші видання). Крім цього вміщено й унікальні світлини, що також співзвучні з геніальними текстами поета.

Погоджуємося з п. Олександром, його видання потребує окремого місця на книжковій полиці чи робочому столі, а також гідного представлення в музейній експозиції. Чотирикнижний «Кобзар» розміщено у вітрині експозиційного розділу «Історія Шевченкової могили» і кожен відвідувач музею на Тарасовій горі зможе тепер його оглянути.

Щиро вдячні пану Олександру Завадці за цінний дарунок. Його ім’я буде занесене до Книги благодійників Шевченківського національного заповідника.

Ірина Батеровська,

завідувач сектору  книги

Share |

Оцінка користувачів

Оцінити статтю


Останні статті

Євгенії Горєвій 90 років

Додано: 9.01.2020, 11:13

6 січня виповнилося 90 років талановитій поетесі Далі ...

Українець. Оце і вся моя біографія

Додано: 8.01.2020, 13:54

8 січня 2020 року виповнюється 85 років з часу народження Василя Симоненка Далі ...

Поповнення колекції

Додано: 2.01.2020, 17:10

Нещодавно колекція книжкової Шевченкіани поповнилася Далі ...
При використанні матеріалів сайту, наявність гіперпосилання обов`язкова