Вечір пам`яті Василя Симоненка

17 січня у святково прикрашеній актовій залі Канівської гімназії ім. І. Франка відбувся вечір пам`яті Василя Симоненка з нагоди 85-річчя від дня його народження. Символічно, що у Каневі на загальноміському рівні вшанували пам'ять талановитого українського поета.

Василь Симоненко – гідний продовжувач традицій геніального сина українського народу Тараса Шевченка. Все своє життя він читав і перечитував Шевченка, поезію якого «ввібрав з молоком матері». У своїх вірша, розмовах з друзями часто посилався на Шевченка, високо цінуючи його творчість. Він вчився у Тараса Григоровича любові до українського народу, його милозвучної мови. «Шевченківське у Василя Симоненка – не тільки глибока приналежність народові,  полум`яна  любов до України і гнів проти її ворогів, влада правди над його душею, – а й покликаність висловити те, що народжується в людських умах і душах, але чого ще ніхто не зважився сказати» – влучно зауважив І. Дзюба.

Неодноразово приїзжав Василь Симоненко до Канева, щоб вклонитися могилі Великого Кобзаря, був він і у Прохорівці на могилі вченого-енциклопедиста, першого ректора Київського університету Св. Володимира Михайла Максимовича. Ці дорогі кожному українцю місця надихали поета.

Вшанувати  пам'ять Василя Симоненка прийшли учні та вчителі, студентська молодь, громадськість міста. Студенти та викладачі Канівського коледжу культури і мистецтв спільно з бібліотекарями міської бібліотеки ім. Т. Шевченка підготували літературно-мистецьку композицію «Живе лиш той, хто не живе для себе», читали вірші талановитого поета та виконували пісні на його слова. Учасники заходу переглянули декілька відео сюжетів про життєвий та творчий шлях  митця.

На вечорі пам`яті виступив лауреат премії імені Василя Симоненка, член Національної спілки письменників України Микола Шамрай, а також заступник Канівського міського голови Наталя Матінова, головний спеціаліст міського відділу культури Костянтин Андрієнко, директор гімназії ім. І. Франка Ольга Ліворук. Кожен виступ додавав новий штрих в образ Василя Симоненка, вималювавши нам образ неповторної творчої особистості, громадянина, патріота, Людини з великої літери, що вписала свою неповторну сторінку в історію української літератури.

Наприкінці заходу, натхненні творчою музою Василя Симоненка, глядачі дружно заспівали Гімн України.

 

Текст та фото Ірини Юрченко

Share |

Оцінка користувачів

Оцінити статтю


Останні статті

Вечір пам`яті Василя Симоненка

Додано: 21.01.2020, 10:44

17 січня відбувся вечір пам`яті Василя Симоненка Далі ...

Євгенії Горєвій 90 років

Додано: 9.01.2020, 11:13

6 січня виповнилося 90 років талановитій поетесі Далі ...

Українець. Оце і вся моя біографія

Додано: 8.01.2020, 13:54

8 січня 2020 року виповнюється 85 років з часу народження Василя Симоненка Далі ...
При використанні матеріалів сайту, наявність гіперпосилання обов`язкова