10 березня 2020 року

10 березня 1861 року в далекому Петербурзі зупинилося серце батька української нації – Тараса Шевченка.

І сьогодні, у 159-у річницю з дня смерті Кобзаря, на Тарасовій Горі, біля його могили, – багатолюдно. Під звуки «Заповіту» у виконанні Черкаського державного заслуженого українського народного хору, паломники з багатьох міст України покладають квіти до місця останнього спочинку Поета. За упокій душі Тараса Шевченка священнослужителі кількох конфесій проводять спільну літію.  

Серед учасників урочистостей і голова Черкаської обласної державної адміністрації Роман Боднар, голова обласної ради Анатолій Підгорний, представники громадськості Канева та району, працівники Шевченківського національного заповідника, бійці АТО, група дітей переселенців та учасників АТО/ООС з Херсонської області. У численних виступах присутніх  підкреслювалося, що великий Кобзар завжди був і буде тією силою, яка об’єднує, робить міцнішими, витривалішими і успішними, і що на цьому святому місці відчувається незвичайна енергетика, яка надихає до розвитку, наснаги і любові до рідної землі.

Гості ознайомилися з експозицією музею, оглянули мистецькі виставки і залишили записи до книги вражень. Роман Боднар вручив дітям з Херсонщини, які вже три дні перебувають на Черкащині, у межах спільного проекту облдержадміністрацій «Потяг дружби» та відвідали Чигирин, Суботів, Моринці, Шевченкове, а сьогодні – Канів, цінні подарунки, подякував за інтерес молоді до Шевченківського краю  і запевнив, що Черкаська земля завжди рада гостям. 

 

Віта Дзима 

Share |

Оцінка користувачів

Оцінити статтю


Останні статті

Образ і слово Кобзаря у вишивці

Додано: 9.08.2020, 13:01

До 95-річчя створення Історико-культурного заповідника біля могили Тараса Шевченка

Додано: 9.08.2020, 12:32

Готуємося до Восьмих Міжнародних Шевченкіських читань

Додано: 4.08.2020, 11:35

У зв'язку з небезпекою пандемії Восьмі Міжнародні Шевченківські читання проводитимуться у заочному форматі Далі ...
При використанні матеріалів сайту, наявність гіперпосилання обов`язкова