Колектив Шевченківського національного заповідника очолила Валентина Коваленко

Згідно з наказом Міністерства культури та інформаційної політики України від 17 липня ц.р. виконуючим обов’язки генерального директора до призначення керівника Заповідника призначено Валентину Михайлівну Коваленко.

n574-1 Під час зустрічі-знайомства з колективом працівників новопризначена очільниця зазначила, що для неї Тарасова Гора, як і для кожного справжнього українця, є святим місцем.

«Я сповна розумію абсолютно нову для мене специфіку роботи Національного заповідника. З великою повагою ставлюся до всіх тих, хто роками працював і продовжує тут працювати. Обіцяю, що мої найщиріші наміри як літературознавця, як науковця, зрештою – як людини - будуть віддані на служіння Тарасу Шевченку. Протягом двох скликань Черкаської обласної ради і ось уже в третьому скликанні я завжди стояла стою і буду стояти на засадах захисту культури і освіти. Аби й надалі служити справі збереження культурних пам’яток, яка наразі перебуває у досить складній ситуації, я докладу всі мої знання, сили і бажання. Нас усіх тут зібрав Тарас Шевченко - цей духовний Еверест України, тому сподіваюся і розраховую у всіх моїх прагненнях на вашу щиру підтримку», - зазначила Валентина Михайлівна.

- Народилася я на Смілянщині, в сім’ї простих селян. Свій трудовий шлях розпочинала із звичайного колгоспного дитячого садка, працювала в школі, в Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького, де захистила кандидатську дисертацію. Тож маю великий науково-педагогічний досвід. Із 2010 по 2014 рік очолювала нашу Черкаську організацію Національної спілки письменників України. А в Революцію гідності була обрана головою Черкаської обласної ради.

Але зараз усвідомлюю, що саме ця неймовірно відповідальна посада на сьогодні є так званим «бонусом» для мене. Так, доля посилала мені не раз такі «аванси», і я їх багато і тяжко відпрацьовувала.

Наукова творча робота для мене є рідною і наразі - пріоритетною. Зізнаюся, часто вона заміняє мені відсутність можливостей творити саме на літературній ниві. До цього часу ви зберегли Гору, Заповідник, нікому не віддали жодного метра заповідних земель. Я усім вам обіцяю: буду чітко стояти на позиціях збереження цієї цілості. Разом активізуємо всі наші зусилля, аби назавжди Тарас Шевченко залишався і для нас, і для всього народу Духовним Провідником. Я хочу, щоб усі ми разом плідно працювали і виконували ту місію, що покладена не просто посадовими обов’язками, а в першу чергу – Українським покликом душі, - закликала новопризначена очільниця Шевченківського національного заповідника В.Коваленко.

Прес-служба Шевченківського національного заповідника

Share |

Оцінка користувачів

Оцінити статтю


Останні статті

Пам’яті Василя Кричевського

Додано: 15.11.2021, 17:55

18 червня 1939 року було відкрито музей Тараса Шевченка Далі ...

30-й День Незалежності України

Додано: 19.08.2021, 21:22

Прес-анонс заходів на Тарасовій горі Далі ...

30-річчя відновлення Тарасової світлиці

Додано: 6.08.2021, 15:38

Як підсумок святкування у конференц-залі музею Тараса Шевченка відбулося урочисте засідання Далі ...
При використанні матеріалів сайту, наявність гіперпосилання обов`язкова