Після восьмирічної перерви побачив світ черговий вісник «Чернеча гора»

n580-1

 

Цими днями з’явився на світ черговий – тридцятий – номер вісника Шевченківського національного заповідника «Чернеча гора». Видання почали видавати майже тридцять років тому – у 1993 році.

Щономера у віснику містилися матеріали із життя Тарасової гори, наукові статті про життя і діяльність Великого Кобзаря, про людей та події, дотичні до долі Т.Шевченка.

У свіжому числі «Чернечої гори» можна почерпнути інформацію про Національний заповідник від дня його заснування до сьогодні – як у хронологічному висліді, так і з позиції того, хто свого часу безпосередньо долучився до створення Святині, що було зроблено за дев’яносто п’ять років тощо. Авторами цих публікацій виступили наукові співробітники відділу охорони пам’яток історії, культури та природи, а також І.Ліховий.

Не менш цікавою для читачів видання буде інформація про виставки, що експонувалися і наразі проводяться в музеях Заповідника (авторство – Т.Чулкової), а також інформація про новинки з книгозбірні Тарасової гори І.Батеровської.

Своєрідним спомином до сороковин по смерті колишнього генерального директора Національного заповідника Мар’яна Піняка стала публікація на четвертій сторінці під символічною назвою: «…Він пішов у незвідану даль, шляху звідки назад не буває» за підписом «Адміністрація та працівники Шевченківського національного заповідника». Ці слова – цитата із вірша-присвяти до дня поховання «Мар’яну Піняку на останню дорогу», що його написала від вишивальниць проекту «Образ і слово Кобзаря у вишивці» із міста Полтава Катерина Калініченко.

Вісник має чотири сторінки. Його віддруковано у Смілянському комунальному видавничо-поліграфічному підприємстві «Тясмин». Наклад – чотири тисячі примірників. Редактор вісника – В.Коваленко. Комп’ютерну верстку та дизайн виконала В.Загородня. У виданні використані фото Ю.Кардаша та з архіву установи.

Прес-служба Шевченківського національного заповідника

Share |

Оцінка користувачів

Оцінити статтю


Останні статті

Пам’яті Василя Кричевського

Додано: 15.11.2021, 17:55

18 червня 1939 року було відкрито музей Тараса Шевченка Далі ...

30-й День Незалежності України

Додано: 19.08.2021, 21:22

Прес-анонс заходів на Тарасовій горі Далі ...

30-річчя відновлення Тарасової світлиці

Додано: 6.08.2021, 15:38

Як підсумок святкування у конференц-залі музею Тараса Шевченка відбулося урочисте засідання Далі ...
При використанні матеріалів сайту, наявність гіперпосилання обов`язкова