Відкриття виставки "Краса природня"

n602-2 n602-1

n602-3

n602-4

n602-7

n602-6

n602-5

Сьогодні, 9 березня, у день 207 річниці з дня народження Великого Кобзаря, у виставковому залі музею Тараса Шевченка відбулося відкриття виставки «КРАСА ПРИРОДНЯ»  київської майстрині Віолети МОНСЕВИЧ, на якій були представлені роботи (олійний живопис), написані з 2004 року й донині.

Творча співпраця з художницею розпочалася  кілька років тому. Організація виставки планувалась ще минулого року, але у зв’язку з пандемією реалізувати її вдалося лише сьогодні. За цей час художниця створила ще кілька нових творів, які експонуються на виставці.

Відкриття виставки розпочалося з виконання музичних творів, які налаштували глядачів  на сприйняття художнього мистецтва. Музичні композиції на роялі 1895 року – подарунку родини видатного українського композитора Михайла Скорульського майстерно виконала старший викладач Канівського коледжу культури і мистецтв Наталя Мосенко.

Вітальними словами виставку відкрила Валентина КОВАЛЕНКО, в.о. генерального директора Шевченківського національного заповідника, яка відмітила, що роботи майстрині пройняті виваженістю та винятковою делікатністю, спокоєм та гармонією, спогляданням і роздумами.

«Віолета Монсевич працює у надзвичайно цікавій манері, майстриня стверджує власний неповторний «природній» стиль, продовжуючи вектори великих майстрів голландського натюрморту, французьких  імпресіоністів, передвижників та модерністів. Зокрема, особливою є серія її реалістичних творів, у яких вона використовує переважно два кольори – білий та червоний. В такій кольоровій гамі  зображені тендітні дівчата та жінки в українських строях з одухотвореними обличчями і внутрішньою харизмою, в яких відчувається краса та мудрість», - так відгукнувся про виставку завідувач сектору експозиційно-виставкової роботи Сергій ЛЕОНТЬЄВ.

Зі слів самої художниці, мистецтво напрочуд органічно увійшло в її життя з дитинства. Життя за кулісами, де працювала мама художниці, спілкування із творчими особистостями були чи не найважливішими і вплинули на її долю.

Значну частину доробку майстрині  складають пленерні  твори  (більше шести пленерів, у тому числі міжнародних – Ізраїль, Туреччина, Болгарія).   «Пленер дає можливість на короткий час відчути себе імпресіоністом. Це - гарна вправа, адже будь-який митець має щоденно розписуватися. І якщо весь час сидіти в майстерні, рано чи пізно відчуття кольору зазнає змін не на користь живопису», - ділиться роздумами пані Віолета.

Майстриня малює тільки те, що відчуває; не стежить за ринковими настроями та побажаннями. Вона – природна! У планах майстрині – творчі плани щодо низки серій – дитячої портретної та української. Хоча поняття серійності в її творчості умовне, і якщо про це і слід говорити, то лише в невизначених просторових проміжках.

В ході відкриття виставки майстриня провела майстер-клас з живопису олійними фарбами «Подих часу» для студентів  Канівського коледжу культури і мистецтв.

Усіх, хто цікавиться українським мистецтвом, запрошуємо на Тарасову Гору вшанувати пам'ять українського Генія Тараса Шевченка, відвідати мистецькі виставки (10 березня відбудеться відкиття виставки «Мій Шевченко» Василя Семенюка), які експонуватимуться у музеї впродовж  березня-квітня 2021 року і цим долучитися до всенародного відзначення Шевченкового березня.

Share |

Оцінка користувачів

Оцінити статтю


Останні статті

Пам’яті Василя Кричевського

Додано: 15.11.2021, 17:55

18 червня 1939 року було відкрито музей Тараса Шевченка Далі ...

30-й День Незалежності України

Додано: 19.08.2021, 21:22

Прес-анонс заходів на Тарасовій горі Далі ...

30-річчя відновлення Тарасової світлиці

Додано: 6.08.2021, 15:38

Як підсумок святкування у конференц-залі музею Тараса Шевченка відбулося урочисте засідання Далі ...
При використанні матеріалів сайту, наявність гіперпосилання обов`язкова