Мистецький проект «ПОЗА ЧАСОМ»

n608-2 n608-1

n608-3

n608-4

n608-5

n608-6

Коли вже немає Митця, поза часом залишаються тільки його твори. Вони матеріальні, а їх інтерпретація нами і тими, хто буде після нас – продовження діалогу з автором у вимірах, які розширюють простори нашої душі.

Сьогодні в рамках мистецького проекту «ПОЗА ЧАСОМ»  у виставковому залі музею Тараса Шевченка  відбулася творча зустріч з нащадками Дмитра і Віри Стецьків,  презентація Альбому-каталогу «Дмитро Стецько Віра. Живопис» та Каталогу виставки «Поза часом», що був створений під час підготовки виставки у Каневі.

Експозиція виставки складається із 58 живописних  полотен, що вражають щирістю почуттів: любові, добра, краси. У кожній картині відчувається індивідуальність художника, власне бачення світу.

Мистецький проект організований спільними зусиллями спадкоємців, зокрема, Володимиром Орищаком (м. Тернопіль) та науковцями Шевченківського національного заповідника і присвячений пам'яті відомого українського художника Дмитра СТЕЦЬКА  (1943–2017) та його дружини Віри.

На ліричній ноті зустріч розпочала Наталка МАМАЛИГА, заслужена артистка України, актриса Черкаського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. Т.Шевченка.

З словами вдячності та пошани до художника виступили  Ігор ЛІХОВИЙ, перший заступник головного директора, Ганна МАНЖАРА, головний зберігач фондів, Петро МОРОЗ, художник, племінник Дмитра Стецька, Віктор ТИХОМИР, директор ВСП – Канівський передфаховий коледж культури і мистецтв, Людмила БОГОМОЛ, племінниця Віри Стецько, та організатор зустрічі, поціновувач мистецтва і нащадок Дмитра Стецька  ВОЛОДИМИР ОРИЩАК.

Творчість Дмитра Стецька багатогранна. Велику роль митець приділяв  історичній тематиці. крім сюжетних картин у його доробку серія портретів відомих особистостей, причетних до творення української державності та культури, зокрема «Портрет Дмитра Вишневецького (Байди)», яка була придбана Заповідником, а сюжетне полотно «Нас тут триста як скло»  та «Портрет Тараса Шевченка» були подаровані Шевченківському національному заповіднику після авторської виставки «Діалог» у Каневі у 2000 році.

 n608-7

n608-9

 n608-8

n608-10

Share |

Оцінка користувачів

Оцінити статтю


Останні статті

Пам’яті Василя Кричевського

Додано: 15.11.2021, 17:55

18 червня 1939 року було відкрито музей Тараса Шевченка Далі ...

30-й День Незалежності України

Додано: 19.08.2021, 21:22

Прес-анонс заходів на Тарасовій горі Далі ...

30-річчя відновлення Тарасової світлиці

Додано: 6.08.2021, 15:38

Як підсумок святкування у конференц-залі музею Тараса Шевченка відбулося урочисте засідання Далі ...
При використанні матеріалів сайту, наявність гіперпосилання обов`язкова