Людям з особливими потребами

Сьогодні цивілізований світ починає формувати нову культурно-етичну норму — повагу до фізично й інтелектуально обмежених членів суспільства відповідно до міжнародного законодавства. У статті 24 Конституції України записано: «Громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом».

Під час проведення реконструкції в приміщенні музею Т. Шевченка були враховані всі потреби людей з обмеженими фізичними можливостями та створені  умови для їх комфортного огляду оновленої експозиції. Співробітники приділяють максимум уваги гостям, які відчувають труднощі при пересуванні. Піднятися  на другий поверх музею вони можуть за допомогою просторого ліфта.  Для даної категорії гостей зона паркування передбачена безпосередньо біля музею; забезпечений вільний доступ до спеціально облаштованих санвузлів. Працівники Заповідника завжди готові зустріти, а при потребі надати допомогу відвідувачам.

Відвідини музею, без сумніву, сприяють інтеграції людей з особливими потребами у суспільне життя, що досить  важливо, адже таким чином збільшується досвід і навички спілкування, зростає коло знайомих та друзів, поступово розширюється світосприйняття, з’являються нові зацікавлення.

 

 

 

ПОЛОЖЕННЯ

про супровід  (надання допомоги) осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів Шевченківського національного заповідника

  1. Положення  про супровід  (надання допомоги)  осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення  до об’єктів Шевченківського національного заповідника (далі – Положення)  розроблено на виконання  вимог статті 3 Указу Президента України від 16.06.1995 № 451 «Про Положення про національний заклад (установу) України» зі змінами.
  2. Положення призначене для запобігання дискримінації осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, визначає дії відповідальних посадових осіб щодо забезпечення ефективного та комфортного доступу і перебування відвідувачів з особливими потребами на території та в приміщеннях Шевченківського національного заповідника (далі – Заповідник), створює умови для якісного обслуговування осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення працівниками Заповідника.
  3. Особи з інвалідністю та інші маломобільні групи населення у випадку планування візиту до Заповідника мають заздалегідь зв’язатися із відповідальною особою Заповідника за призначенням супроводу (надання допомоги) для такої категорії осіб за телефоном :

 (04736) 3-23-65  ( музей Тараса Шевченка і музей «Тарасова світлиця»);

(04736) 3-23-41 ( Історичний музей);

(04736) 3-23-91 (музей «Народного декоративного мистецтва»);

(04736) 3-20-63 ( музей «Літературна Канівщина» та Бібліотека );

адреса електронної почти: [email protected],

або повідомити про це  іншим зручним для відвідувачів способом.

  1. Відповідальна особа за забезпечення супроводу (надання допомоги) осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення зобов’язана у разі одержання інформації про прибуття такого відвідувача повинна з’ясувати мету візиту та:

-         якщо особа з інвалідністю та інші маломобільні групи населення  мають намір отримати інформацію про послуги, що надаються  Заповідником, – повідомити про це завідувача науково-дослідного відділу культурно-освітньої роботи, який негайно прибуває особисто або забезпечує прибуття іншого працівника відділу, що володіє необхідною інформацію  та консультує таку особу.

-         якщо особа з інвалідністю та інші маломобільні групи населення мають намір відвідати об’єкти Заповідника – доповісти про це черговому науковому співробітнику, який відповідає за відповідний напрямок роботи.

  1. Черговий науковий співробітник після отримання  інформації про прибуття особи з інвалідністю та інших маломобільних груп населення  надалі виконує дії щодо забезпечення зручності та комфортного перебування на території та в приміщеннях Заповідника такої особи, і за потреби, особисто має супроводжувати таку особу до визначеного об’єкта огляду (за необхідності – залучає як помічників інших працівників).
  2. Після закінчення візиту відповідальна особа за забезпечення супроводу (надання допомоги) особі з інвалідністю та інших маломобільних груп населення забезпечує їх супровід за межі території, об’єкту або приміщення Заповідника, яке вони відвідували.
  3. Дане Положення оприлюднюється на сайті Заповідника, а також розміщується на стендах службової документації установи, при вході до музеїв та каси.
Назад
При використанні матеріалів сайту, наявність гіперпосилання обов`язкова