Літературний вечір «Майстер поетичного слова»


 

8 листопада у науково-дослідному відділі «Літературна Канівщина» відбувся літературний вечір «Майстер поетичного слова», присвячений 110-й річниці з дня народження нашого земляка, поета-сатирика Сергія Воскрекасенка (1906-1979).

Майже 50 років трудився Сергій Іларіонович на творчій ниві, подарувавши читачам 30 поетичних збірок. До кращих поетичних творів можна віднести збірки: « Сатира»,

«Цілком серйозно», «Взагалі і зокрема», «Під прожектором», «Не той герой, у кого шапка набакир», «З перцем», «І всерйоз і жартома», «Будьмо ще кращими», «Подивись на себе з боку», «Сатиричні мініатюри» та інші.

Валентин Лагода присвятив Сергію Воскрекасенку вірш  «Боєць несхибного прицілу», де писав про творчість свого земляка:

«Розпізнавав недуг бацилу,

Був завше на передовій,

Боєць перчанського прицілу,

Наш Воскрекасенко Сергій.

 

Нещадно гудив демагога,

Лестивця норов шельмівський

Картав дошкульно всяку погань

Наш Воскрекасенко Сергій.

 

Для нього честь була священна,

А гнів до нечисті палкий, –

Остапа Вишні він хрещений,

Наш Воскрекасенко Сергій».

Сергій Іларіонович писав лірику, поеми, пародії, дружні шаржі, сатиричні мініатюри, вірші для дітей, нариси та етюди про побратимів по перу – Олексу Влизька, Євгена Плужника, Леся Курбаса, Григорія Косяченка, Григорія Яковенка, Якова Качуру, Миколу Шпака, Євгена Кротевича, Володимира Сосюру, Остапа Вишню, Олександра Довженка, Максима Рильського, Павла Тичину, Миколу Терещенка, Леоніда Смілянського, Андрія Малишка.

Він переклав українською мовою поему Олександра Твардовського «Василь Тьоркін», поезії Олександра Прокоф’єва, Сергія Смирнова та багато творів білоруських поетів.

«Наш Воскрекас» - так дещо інтимно, з повагою, товариші називали Сергія Іларіоновича Воскрекасенка. Добре знаного поета-сатирика, який світив яскравим талантом за життя і котрий полишив у нашій літературі дорогоцінний творчий спадок, сповнений народної мудрості й невичерпного людського оптимізму» – писав у спогадах Іван Сочивець.

Літературний вечір «Майстер поетичного слова»  підготували та провели: науковий співробітник відділу «Літературна Канівщина» Тетяна Спіріна, вихованці та керівник гуртка «Географічне краєзнавство» Канівського міського центру туризму Вікторія Щербак, учні та класний керівник 7-А класу Канівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 ім. Т.Г. Шевченка Оксана Порожня.

Учням розповіли про життєвий та творчий шлях талановитого земляка, ілюструючи розповідь презентацією «Поет молодецького завзяття». З задоволенням слухали присутні сатиричні мініатюри Сергія Іларіоновича та веселинки для дітей які читали учні 7-А класу - вихованці гуртка «Географічне краєзнавство». Спогадами про Сергія Іларіоновича поділилася його родичка Вікторія Щербак.

Музичне вітання учасникам заходу (пісні «Кручені паничі» та «Музиченьки») прозвучало у виконанні Марини Кузьмак та Костянтина Сторчоуса.

 

Завідувач науково-дослідного відділу «Літературна Канівщина»

Ірина Юрченко

Фото провідного бібліотекаря відділу бібліотеки

Олени Делікатної

Share |

Оцінка користувачів

Оцінити статтю


Останні статті

Акцент на все життя

Додано: 27.12.2016, 18:47

Тенденція зростання рівня безробіття змушує збільшувати та вдосконалювати форми і методи профорієнтаційного впливу на молодь Далі ...

День пам’яті жертв Голодомору

Додано: 27.12.2016, 18:35

В День пам’яті жертв Голодомору зібралися представники канівської міської влади, громадськості міста, працівники Шевченківського національного заповідника, педагоги і школярі Далі ...

Літературний вечір «Майстер поетичного слова»

Додано: 10.11.2016, 11:10

Відбувся літературний вечір, присвячений 110-й річниці з дня народження поета-сатирика Сергія Воскрекасенка Далі ...
При використанні матеріалів сайту, наявність гіперпосилання обов`язкова